Jeśli Twoją specjalnością jest komunikacja społeczna, w instytucjach UE dostępnych jest wiele stanowisk administratorów (AD) i asystentów (AST), które wiążą się z kontaktami z prasą i mediami, jak również polegają na tworzeniu stron internetowych i publikacji.
Opis stanowiska
Asystenci ds. komunikacji pracują w jednej lub kilku dziedzinach związanych z komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną oraz przekazywaniem informacji. Ich praca obejmuje kontakty z prasą, mediami i ogółem społeczeństwa, redagowanie i korektę różnych dokumentów oraz ich przygotowywanie do publikacji, organizowanie wydarzeń, opracowywanie dokumentów informacyjnych, publikacji, broszur i materiałów audiowizualnych, zarządzanie komunikowaniem za pośrednictwem stron internetowych i mediów społecznościowych, udział w analizach oddźwięku medialnego wywoływanego przez działania komunikacyjne, a także zapewnianie łączności i koordynacji z Urzędem Publikacji, podwykonawcami itp.
Wymagane kwalifikacje
Kandydaci muszą dobrze władać co najmniej dwoma językami UE i mieć wykształcenie pomaturalne w dziedzinie komunikacji społecznej, komunikacji medialnej, dziennikarstwa lub PR oraz kilkuletnie odpowiednie doświadczenie zawodowe określone w ogłoszeniu o konkursie bądź też wykształcenie średnie i wieloletnie doświadczenie zawodowe, w zależności od konkursu.
Tutaj znajdziesz więcej informacji o procedurze naboru, a tutaj przykładowe testy.
Informacje o stażach są dostępne na stronie dotyczącej staży.