EPSO

Informační technologie

Popis pozice

Pracovníci z oboru IT mají pro chod, dobré fungování orgánů EU a provádění jejich činnosti, která ovlivňuje život milionů Evropanů, klíčový význam. Máte-li kvalifikaci z oblasti informačních technologií, můžete se ucházet o pozici IT administrátora nebo asistenta. Pro oblast IT a telekomunikace jsou též někdy nabíráni smluvní zaměstnanci.

Práce IT administrátora může zahrnovat řízení projektů a postupů, sledování a analýzy, technickou analýzu a poradenství, koordinaci a konzultace mezi jednotlivými útvary, telekomunikační služby, zpracování dat v datových střediscích, správu a dohled nad službami elektronické pošty, datové a hlasové síťové služby, tvorbu webových stránek, vývoj softwaru po sběr statistických údajů a řízení v oblasti zabezpečení IT nástrojů.

Klíčové předpoklady

Pro nástup v platové třídě AD 5 (vstupní třída pro administrátory zaměstnané na dobu neurčitou) musíte mít dobrou znalost alespoň 2 jazyků EU a diplom nebo postgraduální kvalifikaci v oboru informační technologie. S několikaletou relevantní praxí pak máte šanci nastoupit ve vyšší platové třídě AD 7.

Pro nástup v platové třídě AST 3 (asistent) musíte dobře ovládat alespoň 2 jazyky EU a mít buď postsekundární vzdělání a alespoň několik let odborné praxe v závislosti na konkrétním výběrovém řízení, NEBO středoškolské vzdělání a několik let odborné praxe v závislosti na výběrovém řízení.

Požadavky pro smluvní zaměstnance se mohou lišit.

Další informace o výběrovém řízení. Využít též můžete vzorové testy.

Podrobnější informace o stážích najdete v našem Stručném průvodci stážemi v EU.