Inne

Jeśli Twoje kwalifikacje i dotychczasowe doświadczenie zawodowe nie odpowiadają żadnemu z opisanych stanowisk, dostępne są jeszcze inne opcje. Jeśli uzyskałeś wyższą ocenę na dyplomie licencjackim i doskonale władasz dwoma językami UE, możesz wziąć udział w konkursach ogłaszanych na stanowiska administratorów, asystentów lub pracowników kontraktowych. Informacje o nich możesz znaleźć na tej stronie, dlatego warto często na nią zaglądać.

Instytucje UE regularnie poszukują również specjalistów. Wymagane kwalifikacje zależą od rodzaju danego stanowiska. W każdym przypadku jednak od kandydata wymagana będzie wiedza specjalistyczna w określonej dziedzinie. Od wielu lat instytucje UE zatrudniają na przykład ekspertów ds. energii jądrowej, inspektorów ds. wykrywania towarów podrobionych, lekarzy, pielęgniarzy, ekspertów w dziedzinie muzealnictwa czy ochrony środowiska.

Wymagane kwalifikacje

Informacje o podstawowych wymaganiach i kwalifikacjach na stanowiska administratorów ogólnych lub administratorów będących specjalistami w danej dziedzinie można znaleźć w odpowiednich ogłoszeniach o konkursie.