Lühend CAST tähistab lepinguliste töötajate valimise töövahendit (Contract Agents Selection Tool). Lepingulised töötajad värvatakse tegema kas füüsilist või administratiivset laadi tööd või pakkuma lisatööjõudu konkreetsetes valdkondades, kus napib teatavate erioskustega ametnikke.
„Tähtajatu“ tähendab seda, et CASTi valikumenetluses osalemiseks ei ole kehtestatud tähtaega. See on valikumeetod, mille puhul kandidaatide edukad tulemused säilivad eelnevalt kindlaks määratud ajavahemiku jooksul.
Lepingulised töötajad võetakse tööle kindlaks tähtajaks, mille maksimaalne kestus on kuus aastat. Sageli on esialgse lepingu pikkuseks 6–12 kuud sõltuvalt töö iseloomust. Mõnes ametis, esinduses ja delegatsioonis võib lepinguga hiljem kaasneda tähtajatu leping.
Tegevusüksused
Lepingulise töötaja ametikohti leidub paljudes valdkondades ning nende puhul nõutakse erinevaid kvalifikatsioonitasemeid. Ametikohad jagunevad neljaks tegevusüksuseks:
- füüsilist laadi ja haldusabi andmisega seotud ülesanded;
- kantselei- ja sekretäritöö, büroo juhtimine ja muud sarnased ülesanded;
- jooksva tööga seotud ülesanded, dokumentide koostamine, raamatupidamine ja muud sarnased tehnilised ülesanded;
- haldusalased, nõuandvad, keelelised ja muud sarnased tehnilised ülesanded.
I tegevusüksusesse kandideerimiseks peate olema omandanud kohustusliku hariduse.
II ja III tegevusüksusesse kandideerimiseks peate olema läbinud keskharidusjärgse hariduse või omama keskharidust tõendavat diplomit, mis võimaldab omandada keskharidusjärgset haridust. Teil peab olema ka vähemalt kolmeaastane asjakohane töökogemus või, kui see on teenistuse huvides põhjendatud, samaväärsel tasemel erialane koolitus või erialane töökogemus.
IV tegevusüksusesse kandideerimiseks peate olema läbinud vähemalt kolmeaastase ülikooliõppe või, kui see on teenistuse huvides põhjendatud, samaväärsel tasemel erialase koolituse.
Võite kandideerida ühte või mitmesse tegevusüksusesse, eeldusel et vastate konkursil osalemise tingimustele.
Kultuurilise mitmekesisuse austamine ja võrdsete võimaluste edendamine on ELi aluspõhimõtted ning Euroopa Personalivaliku Amet püüab tagada võrdsed võimalused ning võrdse kohtlemise ja juurdepääsu kõigile kandidaatidele. Lisateavet võrdsete võimaluste poliitika ja valikumenetluse jaoks eritingimuste taotlemise kohta leiate meie temaatiliselt veebilehelt.
Profiilid
Tähtajatu CASTi valikumenetlus hõlmab määramata arvu profiile tegevusüksustes I, II, III ja IV. Ka iga tegevusüksuse sees saate valida ühe või mitu profiili. Pidage meeles, et kandideerite alati profiilile ja mitte konkreetsele ametikohale.
- Inimressursid/haldus
- Lastehoiuasutuste töötajad
- Teabevahetus
- Hariduspsühholoogid
- Finantsvaldkond
- Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia
- Õigus
- Töölised ja haldustuge pakkuvad töötajad
- Poliitilised küsimused / ELi tegevuspõhimõtted
- Projekti/programmi juhtimine
- Korrektorid
- Sekretärid/kantseleitöötajad
- Tõlkijad
II tegevusüksusesse kuuludes võite anda abi seoses valiku- ja värbamistoimikutega: valmistada ette osalemiskutseid ja trükiseid, võtta vastu ja menetleda avaldusi, korraldada ja jälgida valikukomisjonide tööd. Samuti võite aidata ette valmistada korrapärast aruandlust ja andmete analüüsi töötajate värbamise ja valiku kohta ning abistada ametikohtade loetelu seirel: vabade ametikohtade jälgimine, eri kategooria töötajate värbamise eest vastutavate talitustega suhtlemine; ametikohtade väljakuulutamise loa taotluste menetlemine. Võite toetada ka koolitus- ja arendustegevuse ettevalmistamist ja jälgimist juhtkonna poolt kindlaks määratud strateegiliste prioriteetide alusel ning toetada muude konkreetsete personaliküsimustega seotud eeskirjade kohaldamist.
III tegevusüksusesse kuuludes võite koostada valiku- ja värbamistoimikuid ja osaleda nende haldamises: vabade ametikohtade teadete koostamine, osalemiskutsete ja trükiste ettevalmistamine, avalduste analüüsimine ja nende osalemistingimustele vastavuse kindlakstegemine, valikukomisjonide töö korraldamine ja jälgimine, värbamisdokumentide koostamine (osalemistingimustele vastavuse kontroll, palgaastmete määramine jne). Samuti võite osaleda haldus- ja personalijuhtimisega seotud ülesannete täitmises. Oma töös võite abistada personali värbamise ja valiku kohta regulaarsete aruannete ja andmete analüüside koostamises ja nende jälgimises ning edutamis- ja ümberklassifitseerimismenetlustes. Võite osaleda ka teavitustegevuses kogu personalile suunatud koolituspõhimõtete kohta ning juhtkonna poolt kindlaks määratud strateegiliste prioriteetide alusel uute koolitus- ja arendamismeetmete ettevalmistamises.
IV tegevusüksusesse kuuludes võite anda oma panuse juhtimiskavade koostamisse, rakendamisse, jälgimisse ja hindamisse ning valiku- ja värbamistoimikute haldamisse ja kontrollimisse. Samuti võite koostada personalijuhtimist käsitlevaid ülevaateid ja muid dokumente ning koordineerida regulaarset aruandlust ja andmete analüüsi. Võite tegeleda ka oma vastutusalasse kuuluvate projektide raames õiguslike ja rahaliste kohustuste täitmise kontrollimise ja jälgimisega, pidades täielikult kinni kehtivatest finantseeskirjadest. Võite nõustada talitusi ja koordineerida nende tegevust, toetudes nende iga-aastastele personalistrateegiatele, ning esindada institutsiooni asutusesisestele ja -välistele sihtrühmadele suunatud teabevahetust käsitlevate esitluste kaudu.
II tegevusüksusesse kuuludes võite olla: õpetaja/lapsehoidja lastele vanuses 3,5–14 eluaastat koolijärgses lastehoiuasutuses ja laste vabaõhukeskuses, lasteaiaõpetaja, lastesõime hoidja / kasvataja lastele vanuses 0–3 eluaastat lastesõimes jne.
III tegevusüksusesse kuuludes võite korraldada planeerimiskoosolekuid talituses ning teiste talituste ja välistöövõtjatega ja võtta asjakohaseid järelmeetmeid. Samuti võite osaleda trükiste ning teavitus- ja reklaammaterjalide koostamises ja nende visuaalse ühtsuse tagamises ning teabevahetuse prioriteete ja asjaomaseid projekte käsitlevate kavade koostamises ja rakendamises. Võite osaleda ka toimetamistegevuses, st teabelehtede koostamises ja intranetisaitide ajakohastamises. Samuti võite teha projektihalduse, sealhulgas finantseeskirjadega seotud koostööd ning jälgida projekte sotsiaalmeedia kaudu. Võite aidata koostada ka poliitiliste prioriteetide ülevaateid ja muid asjaomastest prioriteetidest teavitamisega seotud dokumente.
IV tegevusüksusesse kuuludes võite aidata teabevahetuskavasid koostada, rakendada, jälgida ja hinnata, samuti valmistada ette poliitiliste prioriteetide ülevaateid ja muid asjaomastest prioriteetidest teavitamisega seotud dokumente. Teil tuleb võib-olla ka kontrollida ja jälgida teie vastutusalasse kuuluvate projektide raames õiguslike ja rahaliste kohustuste täitmist, pidades täielikult kinni kehtivatest finantseeskirjadest. Samuti võite koordineerida poliitilisi prioriteete ja tagada sünergia peadirektoraadi/institutsiooni sees ning koos seotud talituste ja peadirektoraatide teabevahetuse eest vastutavate üksustega ning nõustada talitusi ja koordineerida nende tegevust, toetudes nende iga-aastastele teavitusstrateegiatele. IV tegevusüksusesse kuuludes võite pidada ettekandeid projektide edenemise ja tulemuste olulisemate aspektide kohta ning osaleda teabe levitamises asutusesisestele ja -välistele sihtrühmadele. Samuti võite institutsioonisiseste ja -väliste sidusrühmadega korraldada, ette valmistada, läbi viia ja juhtida teabevahetuse prioriteetide teemal peetavaid koosolekuid ja konverentse. Teil tuleb ka võib-olla projekte sotsiaalmeedia kaudu jälgida.
IV tegevusüksusesse kuuludes võite pakkuda hariduspsühholoogia alaseid eksperditeadmisi koolieelses lasteasutuses ja/või päevakeskuses ning abi sellega seonduvate dokumentide ettevalmistamisel. Samuti võite tähelepanelikult jälgida lastesõime hoidjate, lasteaia töötajate ja/või õpetajate/pedagoogide tööd nende pedagoogilise töö toetamiseks. Võite edendada ka pedagoogilist täiendusõpet pedagoogilise personali ametioskuste tugevdamise eesmärgil, hinnata koolitusvajadusi, rakendada/täiustada koolituskava ja korraldada koolitusi pedagoogilistes küsimustes. Samuti võite jälgida laste üldist arengut, et tagada nende heaolu optimaalsed tingimused koolieelses lasteasutuses või päevakeskuses. Võite koosolekutel teavitada ka lapsevanemaid nende laste tegevusest, eesmärgiga luua usaldusel ja partnerlusel toimiv suhe. Peate võib-olla tegutsema konkreetsetes olukordades lastesõime hoidjate, lasteaia töötajate ja/või õpetajate/pedagoogide või lapsevanema taotluse korral või omal algatusel, et parandada tingimusi või tagada laste heaolu.
Sellel ametikohal võite välja pakkuda üldise korraldusega seotud muudatusettepanekuid, et parandada töö pedagoogilist kvaliteeti, laste eluolu koolieelses lasteasutuses ja/või päevakeskuses ning vanematele pakutavate teenuste kvaliteeti. Peate olema pidevas kollektiivses või individuaalses kontaktis lastesõime hoidjate, lasteaia töötajate ja/või õpetajate/pedagoogidega, et pedagoogiline personal järgiks ühtset haridusmetoodikat. Samuti võite kavandada üldise korraldusega seotud erinevaid aspekte, sealhulgas õppematerjali valik ja hankimine laste heaolu ja vanematele pakutavate teenuste kvaliteedi edendamiseks. Võite aidata tagada hariduskontseptsiooni nõuetekohast rakendamist ning vajaduse korral osaleda koolieelsete lasteasutuste ja päevakeskuste koostöö koordineerimisel.
II tegevusüksusesse kuuludes võite koostada finantsdokumente ning olla finantsahela algataja, anda projektikonkursside ja hankemenetluste raames kantseleitoimingutega seotud abi ja haldusabi ning samuti abi finantsteabe töötlemisel ja finantsaruandlusel. Võite anda abi ka raamatupidamistoimingutes ja auditiga seotud ülesannete täitmisel, näiteks abistada audiitoreid kantseleitoimingutega seotud küsimustes, tegeleda kataloogimisega jne.
III tegevusüksusesse kuuludes võite tegeleda finantstoimingute algatamise ja/või finantskontrolliga, toe pakkumisega finantsküsimustes ning projektikonkursside ja hankemenetluste raames. Võite hallata ka finantsteavet ning pakkuda tuge raamatupidamisarvestuse ja auditi juhtimisel.
IV tegevusüksusesse kuuludes võite tegeleda eelarve kavandamise / finantsplaneerimise ja täitmise jälgimise, eelarve-/finantsteabe avaldamise ja aruandluse ning koordineerimise ja nõustamisega eelarve-/finantsvaldkonnas. Samuti võite teha auditi analüüsi ja pakkuda sellealast tuge.
III tegevusüksusesse kuuludes võite osaleda infosüsteemide arendamises ja äriprotsesside analüüsis, samuti abistada andmebaaside kavandamisel ja rakendamisel. Võite töötada programmeerimiskeeltega, nagu JAVA, Visual Basic, Visual C#, Powerbuilder, ASP.NET, C++, ColdFusion jne, ning internetipõhiste rakendusliidestega. Samuti võite osaleda kasutajakeskkonna haldamises (operatsioonisüsteemide, kontoritehnika, printerite ja muude veebikeskkonnas kasutatavate ühiste vahendite konfigureerimine, haldamine ja toe pakkumine).
III tegevusüksuses on teil samuti võimalik osaleda veebilehtede ja html-, xml- ja uml-lehtede arendamises ning haldamises (programmeerimiskeeled, nagu JAVA, ASP.NET, PHP ja ColdFusion). Võite hallata ka veebiservereid (näiteks Planet Web Server, Microsoft Internet Information Server, ColdFusion server, Oracle Bea WebLogic rakendused, Apache Server jne). Samuti võite hallata võrke ja telekommunikatsioone (LAN-/WAN-protokollid ja -teenused (DHCP, DNC, HTTP, SNMP ja Active Directory), internetitehnoloogiate kasutamine intraneti rakendamiseks või võrkude ühendamiseks, võrguturve, VPN-tehnoloogia (Virtual Private Network) arendamine, telefoni- ja faksisüsteemid, hääle ja andmete integreerimine, mobiil-, satelliit- ja traadita side). III tegevusüksuses on teil samuti võimalik osaleda nimetatud valdkondadega seotud projektide ja/või operatiivteenuste korraldamises ja jälgimises.
IV tegevusüksuses võite osaleda info- ja kommunikatsioonitehnoloogia projektide koordineerimises, juhtimises ja väljatöötamises, rakendamises ja jälgimises ning infosüsteemide ja -teenuste juhtimises ja arvutiturbe tagamises. Samuti võite jälgida ja hallata teenuse kasutajate ja osutajate vahel sõlmitud lepinguid ning nendevahelisi suhteid. IV tegevusüksusesse kuuludes võite korraldada ka strateegilisi uuringuid ja turul leiduvate toodete analüüse.
Kandideerige info- ja kommunikatsioonitehnoloogia profiilile
III tegevusüksusesse kuuludes võite osaleda riigi, liidu ja rahvusvahelist õigust ning justiits- ja siseküsimusi käsitlevates uuringutes ja uurimistegevuses ning juriidiliste märkuste kavandite koostamises ja analüüsis. Võite enne kohtumenetlust käsitleda ka toimikuid (kaebused jne) ning täita mitmesuguseid kohtumenetluste ja seisukohtade koostamisega seotud ülesandeid. Samuti võite osaleda institutsiooni ning ettevalmistavate organite või erikomiteede tegevusega seotud dokumentide koostamises.
IV tegevusüksusesse kuuludes võite töötada õiguskindluse, õigusaktide koostamise kvaliteedi ning kohaldatavate normide ja menetlustega kooskõla tagamise valdkonnas. Võite institutsiooni abistada ja esindada vaidlustes ning vajaduse korral seda esindada ka Euroopa Liidu Kohtus, nõustada institutsioone ja ettevalmistavaid organeid või talitusi ning koostada suuliseid ja kirjalikke arvamusi juriidilistes, institutsionaalsetes ja menetluslikes küsimustes. Samuti võite koostada ja analüüsida kontseptsioonidokumente, uuringuid ja õiguslikke analüüse ning valmistada ette vastuseid küsimustele ja kaebustele, mille ametnikud ja töötajad on ametisse nimetavale asutusele esitanud.
I tegevusüksusesse kuuludes võite olla: köögiabiline/kokk, kelner, laotöötaja, trükitööline, käskjalg / koosolekuruumi assistent / kontoriassistent / dokumendihaldur, hoone haldur, autojuht, kolija, Euroopa Parlamendi või muu institutsiooni saaliteenindaja, julgeoleku- ja turvaametnik, vastuvõtutöötaja, dispetšer, info- ja kommunikatsioonisüsteemide tehnik / kaablipaigaldaja jne.
Kandideerige töölise ja haldustuge pakkuva töötaja profiilile
III tegevusüksusesse kuuludes võite osaleda tegevuspõhimõtete arengusuundade jälgimises ja suhtlemises asjaomaste talitustega ning teha koostööd asjaomaste toimikutega tegelevate osakondadega. Võite anda oma panuse tegevuspõhimõtteid käsitlevate aruannete, ülevaadete ja märkmete koostamisse ning osaleda asjaomast valdkonda käsitlevatele parlamendiliikmete küsimustele vastuste koostamises. Samuti on teil võimalus osaleda sidusrühmadega peetavate koosolekute ettevalmistamises, tegevuspõhimõtetega seotud otsuste tegemises ja koosolekute järelmeetmete võtmises. Võite üksuse juhi või poliitikaametniku järelevalve all esindada komisjoni/institutsiooni või peadirektoraati talituse seisukohast olulistel institutsioonisisestel ja -välistel ning institutsioonidevahelistel üritustel/kohtumistel.
IV tegevusüksusesse kuuludes võite teha tööd, mis on seotud teatava riigi poliitilise, majandusliku ja sotsiaalse olukorra jälgimise ja analüüsiga ning selle kohta aruannete koostamisega ning riigi piirkondliku, mitmepoolse ja välispoliitika jälgimisega. Samuti võite osaleda poliitilisi, majandus-, humanitaaralaseid ja muid suhteid käsitlevate ELi poliitiliste eesmärkide ja prioriteetide ning tegevuspõhimõtete väljatöötamises koostöös liikmesriikide, rahvusvaheliste organisatsioonide ja muude rahastajatega. Võite tegeleda ka kõrgetasemeliste külastuste ja missioonide, ad hoc-kohtumiste, kolmandate riikide ja kodanikuühiskonna esindajatega korraldatavate kohtumiste jms ettevalmistamise ja koordineerimisega.
IV tegevusüksusesse kuuludes võib teie töö hõlmata poliitika- ja strateegiadokumentide, õigusaktide, kõnede, avalduste ja muude tööülesannetega seotud valdkonda käsitlevate dokumentide koostamist ja jälgimist ning vastuste koostamist Euroopa Parlamendi liikmete suulistele ja kirjalikele küsimustele ja petitsioonidele. Võite töötada selle nimel, et tagada asjaomast riiki käsitlevate ELi meetmete ja poliitika sidusus ning osaleda ELi institutsioonide ametlikke teatisi, poliitika- ja sisedokumente käsitlevates talitustevahelistes konsultatsioonides. Samuti võite ametniku järelevalve all esindada institutsiooni tööülesannetega seotud valdkonna institutsioonidevahelistel ja rahvusvahelistel kohtumistel (nt nõuanderühmades). Lisaks sellele võite osaleda rahvusvaheliste lepingute üle peetavatel läbirääkimistel.
Kandideerige poliitiliste küsimuste / ELi tegevuspõhimõtete valdkonna profiilile
III tegevusüksusesse kuuludes võite tegeleda projekti/programmi planeerimise, järelevalve, hindamise, projekti lõpetamise ja projektijärgse tegevusega. Samuti võite töötada rahaliste kulutuste, kvaliteedijuhtimise ja kvaliteedi hindamise ning välissuhtluse ja avalikkuse teavitamise valdkonnas.
IV tegevusüksusesse kuuludes võite tegeleda projektikonkursside ja hankemenetluste edendamise, hindamise ja nendealaste läbirääkimistega, kuid samuti projekti/programmi planeerimise, järelevalve, hindamise, projekti lõpetamise ja projektijärgse tegevusega. Samuti võite tegeleda sise- ja välissuhtluse ning teabe levitamisega, sisekoordineerimise ja konsulteerimisega ning esindamise ja väliskoordineerimisega.
III tegevusüksusesse kuuludes tuleb teil tegeleda korrektuuri ja keelelise toimetamisega, mis võib hõlmata järgmisi ülesandeid: teksti korrektuur õigekirja, grammatika ja punktuatsiooniga seotud aspektides, vormindamine, tüpograafia, tekstis nende kohtade markeerimine ja kommenteerimine, mida võiks selguse mõttes parandada, ning autorite paranduste sisestamine. Samuti võib see hõlmata korrektuurpoognate ettevalmistamist ja kontrollimist enne avaldamist mitmesugustes vormingutes ja meediumides ning elektrooniliste või paberkandjal käsikirjade ettevalmistamist – õigekirja-, grammatika- ja süntaksikontroll – ning tekstide sidususe ja ühtsuse kontrollimist. Selles rollis tuleb teil võib-olla kontrollida stiilikokkulepete ja -reeglite ning kõigi Euroopa Liidu institutsioonide vastuvõetud institutsioonidevahelise stiilijuhendi järgimist. Samuti võite kontrollida asjaomase valdkonna väliste töövõtjate tehtud töö kvaliteeti. Teie ülesannete hulka võivad kuuluda ka institutsiooni dokumentide ettevalmistamine avaldamiseks ja tekstide tüpograafiline viimistlemine. Samuti võite täita mitmesuguseid muid keelelisi ülesandeid, näiteks modereerida veebilehtede sisu ja tegeleda transkribeerimisega.
II tegevusüksusesse kuuludes võite täita sekretäri ametiülesandeid, mis on seotud koosolekute korraldamise, toimikute haldamise, lähetuste ettevalmistamise, kirjavahetuse registreerimise, päevakava ajakohastamise ja muuga. Samuti võite koostada märgukirju, märkmeid, koosolekute protokolle ning koordineerida ja kavandada teie osakonna tegevust.
IV tegevusüksusesse kuuludes tuleb teil tõlkida oma 1. keelde vähemalt kahest lähtekeelest (peamiselt inglise ja/või prantsuse keelest). Peate läbi lugema oma tõlked ja neid parandama ning toimetama majasiseseid ja vabakutseliste tõlkijate tõlgitud tekste. Teil tuleb teha ka terminoloogiatööd ja luua/täiendada terminibaase ning pakkuda abi koolitusmeetmete ja IT-vahendite arendamisega seotud töös. Samuti tuleb teil teha keelelist nõustamist ja jagada eriteadmisi institutsioonile huvi pakkuvates valdkondades. Selles ametis saate osaleda kvaliteedi tagamises ja keeleandmete hoolduses (sh seoses masintõlkega), aga ka keeleprojektide ja tõlketöövoogude juhtimises.