Svarīga informācija saistībā ar koronavīrusu

Sākumlapa > Svarīga informācija saistībā ar koronavīrusu

Ņemiet vērā, ka līdz turpmākam paziņojumam jaunākā informācija par Covid-19 tiks sniegta galvenokārt angļu valodā. Tulkojumi pārējās valodās tiks pievienoti pakāpeniski.

JAUNUMI – saturs atjaunināts 12.07.2021.

 

EPSO rūpīgi seko līdzi Covid-19 krīzes attīstībai un joprojām ievēro visus pienācīgos piesardzības pasākumus atbilstīgi valsts iestāžu un ES iestāžu sniegtajiem norādījumiem un vadlīnijām. Ja piedalāties kādā jau notiekošā atlases procedūrā, regulāri ieskatieties savā EPSO kontā un EPSO tīmekļa vietnē. Jau notiekošo konkursu norises grafiki tiek sistemātiski mainīti un saskaņoti ar jaunajiem ieplānotajiem datumiem.

Varat arī uzdot mums jautājumus, aizpildot saziņas veidlapu tiešsaistē.

EPSO pievienos plašāku informāciju, tiklīdz tā būs pieejama.

 

Vispārīgi pasākumi, kas attiecas uz:

  • datorizētiem testiem akreditētos testēšanas centros;
  • attālināti uzraudzītiem testiem [1].

Lai arī ES dalībvalstīs ar Covid-19 saistītie ierobežojumi pakāpeniski tiek atviegloti, bet tas nenotiek visur vienlaicīgi.

EPSO 2021. gada jūlija sākumā atsevišķu konkursu vajadzībām ieviesa attālināti uzraudzītus datorizētos testus. Pirmo reizi šādā formātā tiek rīkoti daudzizvēļu testi. Izmantojot attālināti uzraudzītus testus, EPSO var paātrināt konkursu organizēšanu. Attālinātai uzraudzīšanai tiek izmantota mūsu darbuzņēmēja “Prometric” lietojumprogramma “ProProctor”, kas kandidātiem sniedz iespēju piedalīties pārbaudījumos no jebkuras vietas pasaulē un vienlaikus garantē testu godīgumu. Šāda pieeja ne vien nodrošina lielāku elastību un uzlabo rentabilitāti, bet arī ir īpaši svarīga pašreizējās globālās situācijas kontekstā. Kandidātu ierašanos testēšanas centros var apgrūtināt noteiktie sabiedrības veselības aizsardzības pasākumi (ceļošanas ierobežojumi, pašizolācija u. c.), līdz ar to atsevišķus centrus nācās slēgt.

Sīkāka informācija par šo jauno sistēmu, attiecīgajiem konkursiem un testu plānošanu tiek publicēta EPSO tīmekļa vietnē, tiklīdz tā ir pieejama.

Kolīdz papildus klātienes testiem tika ieviesti attālināti uzraudzītie testi, EPSO sāka organizēt datorizētos testus nesen publicētajām atlases procedūrām, nodrošinot kandidātiem iespēju izvēlēties sev vēlamo pārbaudījumu kārtošanas vietu. Provizoriskie datumi tiek publicēti šīm atlases procedūrām paredzētajās lapās

Ja jūsu konkursam šāda attālinātas uzraudzības iespēja būs pieejama, mēs jūs par to informēsim attiecīgā konkursa lapā. Pilnīga un vispusīga informācija krietni pirms pārbaudījumu datuma tiks publicēta arī jūsu EPSO kontā.

Ja šī iespēja tiek piedāvāta, bet jūs to neizvēlaties, varēsiet rezervēt testa datumu kādā no EPSO akreditētajiem testēšanas centriem visā pasaulē. Jums ir pienākums pārbaudīt, vai saistībā ar šā brīža pandēmiju izvēlētajā pārbaudījumu vietā ir spēkā vai arī varētu tikt piemēroti ceļošanas vai citi ierobežojumi.

Attiecībā uz kandidātiem, kuri izvēlējušies kārtot testus vienā no mūsu testēšanas centriem, mēs turpinām rūpīgi ievērot Eiropā un citur pasaulē pieņemtos noteikumus un pamatnostādnes, ņemot vērā to, ka daudzas valstis ir ieviesušas atšķirīgus ierobežojumu veidus. Tas neizbēgami ietekmē testēšanas centru pieejamību: atkarībā no apstākļiem attiecīgajā valstī daži centri, iespējams, strādā, bet citi ir slēgti.

Īslaicīgi slēgto testēšanas centru saraksts regulāri tiek atjaunināts. Ja jūsu testēšanas centrs nav iekļauts slēgto centru sarakstā, tas nozīmē, ka testi notiks, kā paredzēts. Ņemiet vērā, ka EPSO darbuzņēmējs ievēro visus šā brīža situācijā nepieciešamos drošības un sanitāros pasākumus. Vadlīnijas un norādījumus par drošības procedūrām uzņēmuma “Prometric” testēšanas centros atradīsiet šeit.

Lūdzu, rūpīgi izlasiet šo informāciju pirms testa datuma rezervēšanas un vēlreiz pārlasiet norādījumus pirms došanās uz testa vietu.

[1] Kandidātus testa laikā uzraudzīs novērotāji. Pastāvīgas attālinātās uzraudzības nodrošināšanai tiks izmantoti dažādi pārraudzības rīki. Kandidāti ar novērotāju var sazināties, lai uzdotu jautājumus vai ziņotu par ārkārtas situāciju.

 

Sanitārie pasākumi

Kā norādīts vadlīnijās, kandidātiem jāņem līdzi sejas maska un tā jāvalkā visu laiku, ko viņi pavada testēšanas centrā. Testēšanas centrā nav atļauts izmantot maskas ar izelpas/vienvirziena vārstu, jo šādas maskas nenodrošina vīrusu filtrēšanu. Kandidāti, kas ieradīsies testēšanas centrā bez sejas maskas vai neievēros drošības un sanitāros noteikumus, pārbaudījumā piedalīties nedrīkstēs un nevarēs arī rezervēt jaunu datumu.

Kandidātiem jāņem vērā, ka atkarībā no apstākļiem testēšanas centros var tikt veikti papildu pasākumi (piemēram, temperatūras mērīšana ar elektronisku bezkontakta termometru).

Lai saņemtu plašāku informāciju par testēšanas centros veiktajiem pasākumiem, kandidāti var arī sazināties tieši ar uzņēmumu “Prometric”, zvanot uz bezmaksas tālruni attiecīgajā valstī vai uz tālruņa numuru +31 320 239 575.

 

Īpaši pasākumi CAST pastāvīgās atlases procedūras kandidātiem

Ja bijāt uzaicināts uz testu, bet nevarējāt rezervēt datumu un/vai kārtot testu, atkārtotu automātisku uzaicinājumu uz nākamo testēšanas periodu jūs nesaņemsiet. Ja norādīsiet, ka attiecīgais pieteikums jūs joprojām interesē, iespējams, ka darbā pieņemšanas dienesti priekšatlases posmā jūs atkārtoti uzaicinās uz pārbaudījumiem tam pašam vai citam profilam.

Nākamo testēšanas periodu provizoriskie datumi tiek publicēti dažādo CAST/P profilu lapās.

 

Pārbaudījumi vērtēšanas centrā

Līdz ar Covid-19 uzliesmojumu 2020. gada martā EPSO apturēja visu savu vērtēšanas centru darbību Briselē un Luksemburgā, un vērtēšanas centra pārbaudījumus tika nolemts organizēt tiešsaistē (attālināti).

Tas nozīmē, ka kandidāts šajos pārbaudījumos var piedalīties no mājām, biroja u.tml. (proti, nav jādodas uz EPSO centru). Šos pārbaudījumus kārto, izmantojot videokonferenču rīku. Visu tehnisko informāciju sniedz iepriekš, tai skaitā nodrošina iespēju pirms vērtēšanas dienas izmēģināt savienojumu.

 

Jauni konkursi un atlases procedūras

Ir atjaunināts jauno konkursu provizoriskais plānojums līdz šā gada beigām. 

Tagad vairāk nekā jebkad agrāk ceram atrast jaunus apņēmīgus un mērķtiecīgus kolēģus, ar kuriem kopā šajos sarežģītajos laikos veidot nākotnes Eiropu.

 

 

Turpiniet rūpēties par sevi, savu ģimeni un draugiem!