Svarīga informācija saistībā ar koronavīrusu

Sākumlapa > Svarīga informācija saistībā ar koronavīrusu

Ņemiet vērā, ka līdz turpmākam paziņojumam jaunākā informācija par Covid-19 tiks sniegta galvenokārt angļu valodā. Tulkojumi pārējās valodās tiks pievienoti pakāpeniski.

JAUNUMI – saturs atjaunināts 01.10.2020.:

EPSO turpina rūpīgi sekot līdzi koronavīrusa Covid-19 krīzes attīstībai. Tā kā situācija ir neprognozējama, EPSO joprojām ievēro visus pienācīgos piesardzības pasākumus atbilstīgi ES iestāžu un valsts iestāžu sniegtajiem norādījumiem un vadlīnijām. Pagaidām, ja esat kandidāts un piedalāties kādā sāktā atlases procedūrā, regulāri ieskatieties savā EPSO kontā un EPSO tīmekļa vietnē. Kā jau parasti, varat mums arī uzdot jautājumus, izmantojot saziņai paredzēto tiešsaistes veidlapu.

Varat būt pārliecināts, ka EPSO pievienos plašāku informāciju, tiklīdz tā būs pieejama.

 

Datorizētie testi:

notiek EPSO rīkotie datorizētie testi dažādām atlases procedūrām (sadarbībā ar ārpakalpojumu sniedzēju “Prometric”). Tiek ņemti vērā atšķirīgie noteikumi, kas ir spēkā dalībvalstīs un ārpussavienības valstīs, kā arī atšķirīgie ierobežojošo pasākumu atcelšanas laiki, sociālās distancēšanās un higiēnas pasākumi.

Visas vadlīnijas un norādījumi par drošības procedūrām uzņēmuma “Prometric” testēšanas centros ir pieejamas šeit. Ir svarīgi tos rūpīgi izlasīt gan pirms testa datuma rezervēšanas, gan pirms ceļošanas uz testa vietu.
Kā norādīts vadlīnijās, kandidātiem jāņem līdzi sejas maska un tā jāvalkā visu laiku, ko viņi pavada testēšanas centrā. Pieļaujamas ir gan ķirurģiskās, gan auduma sejas maskas. Kandidāti, kas ieradīsies testēšanas centrā bez sejas maskas, nedrīkstēs kārtot pārbaudījumu un nevarēs rezervēt jaunu datumu.

Kandidātiem jāņem vērā, ka pašreizējos apstākļos testēšanas centros var tikt veikti papildu pasākumi. Piemēram, iespējams, ka centra darbinieki kandidātiem izmērīs temperatūru ar elektronisku bezkontakta termometru.

 

Pārbaudījumi vērtēšanas centrā Briselē un Luksemburgā:

kad martā izcēlās Covid-19 uzliesmojums, EPSO apturēja visu vērtēšanas centru darbību Briselē un Luksemburgā. Pašreizējie apstākļi joprojām ir tādi, kuros tuvākajā nākotnē nav iespējams rīkot pārbaudījumus, kandidātiem fiziski klātesot EPSO telpās. Tādēļ EPSO gatavojas vērtēšanas centra testus rīkot tiešaistes formātā (attālināti).

Kas ir attālināts tests?

Tas ir tāds pārbaudījums, kuru kandidāts kārto mājās, savā birojā u.tml. Viņam nav jādodas uz EPSO telpām. Šādu testu kārto, izmantojot videokonferenču / ziņojumapmaiņas programmatūru. Visu tehnisko informāciju sniedz iepriekš, tostarp nodrošina iespēju pirms vērtēšanas dienas izmēģināt savienojumu.

Attālinātos vērtēšanas centra testus ir paredzēts sākt un/vai atsākt pirms šā gada beigām. EPSO informēs kandidātus viņu EPSO kontā par visām detaļām, loģistiku un tehniskajām prasībām vismaz 3 nedēļas iepriekš.

Konkursi EPSO/AD/373/19 un EPSO/AD/365-370/19:

septembra sākumā “Prometric” testēšanas centors tika veiksmīgi sarīkoti konkrēta gadījuma izpētes testi, un EPSO izsaka pateicību visiem kandidātiem par sadarbību.

Vērtēšanas centra testi, par kuriem sākotnēji bija plānots, ka tie notiks Briselē vai Luksemburgā, tagad notiks attālinātā veidā. Uzdevumu grupā atcels un aizstās ar attālinātā veidā sarīkotu interviju, kas vērsta uz prasmi pareizi novērtēt situācijas (Situational Competency based Interview jeb SCBI). Tā ir piemērotāka pārbaudījumiem tiešsaistē. Kandidātiem, kas piedalās konkursos EPSO/AD/365-70/19, būs jākārto arī datorizētie daudzizvēļu testi “Prometric” testēšanas centros visā pasaulē. (Sākotnēji bija plānots, ka šie testi notiks vērtēšanas centrā, kandidātiem fiziski klātesot).

Konkursi EPSO/AD/372/19 un EPSO/AD/374/19:

kandidāti, kas nevarēja ierasties vērtēšanas centrā Briselē vai Luksemburgā pirms 2020. gada 6. marta, testus kārtos attālināti. Uzdevumu grupā aizstās intervija, kas vērsta uz prasmi pareizi novērtēt situācijas (SCBI).

Visus Briselē vai Luksemburgā notikušos vērtēšanas centra testus, kurus kandidāti kārtojuši pirms 2020. gada 6. marta, ņem vērā, un tajos iegūtais vērtējums paliek spēkā. Tomēr uzdevumu grupā atcels un aizstās ar attālinātā veidā sarīkotu interviju, kas vērsta uz prasmi pareizi novērtēt situācijas (Situational Competency based Interview jeb SCBI). Tā ir piemērotāka pārbaudījumiem tiešsaistē. EPSO atkal sazināsies ar kandidātiem, kuri pirms 2020. gada 6. marta piedalījās grupas uzdevuma testā, un uzaicinās tā vietā kārtot SCBI testu.

Diena vērtēšanas centrā

Tie kandidāti, kas piedalījās testos vērtēšanas centrā Briselē vai Luksemburgā pirms 2020. gada 6. marta, trīs nedēļas iepriekš saņems uzaicinājumu uz attālinātā veidā sarīkotu interviju, kas vērsta uz prasmi pareizi novērtēt situācijas (SCBI).

Tie kandidāti, kas nevarēja ierasties vērtēšanas centrā Briselē vai Luksemburgā pirms 2020. gada 6. marta, trīs nedēļas iepriekš saņems jaunu uzaicinājumu uz attālinātā veidā sarīkotiem vērtēšanas centra testiem (tostarp arī SCBI). Kandidātus, kas jau saņēmuši uzaicinājumu uz vērtēšanas centru Briselē, lūdzam šo uzaicinājumu ignorēt. Kandidātiem, kas piedalās konkursā EPSO/AD/374/199, arī būs jākārto datorizētie daudzizvēļu testi “Prometric” testēšanas centros visā pasaulē. (Sākotnēji bija plānots, ka šie testi notiks vērtēšanas centrā, kandidātiem fiziski klātesot).

Drīz EPSO tīmekļvietnē un kandidātu EPSO kontos tiks publicēta detalizēta informācija un plašākas instrukcijas.

Pašlaik dažādo jau notiekošo konkursu lapās tiek sistemātiski pārskatīti un laboti norises grafiki, lai atspoguļotu jaunos ieplānotos datumus.

Kamēr tas vēl nav izdarīts, regulāri ieskatieties savā EPSO kontā, lai sekotu līdzi jaunumiem.

 

Atlases procedūra CAST/P (CAST Permanent):

EPSO apzinās, ka daži kandidāti, kas bija uzaicināti kārtot testus 2020. gada septembrī, iespējams, tos nevarēja rezervēt un/vai kārtot tāpēc, ka turpinājās Covid-19 pandēmijas sekas. Ja esat viens no šiem kandidātiem, tad savā EPSO kontā jau esat saņēmis uzaicinājumu uz testiem oktobrī.

Ja esat uzaicināts kārtot testu oktobrī, bet nevarat to rezervēt un/vai kārtot ar Covid-19 saistītu iemeslu dēļ, jūs atkal uzaicinās uz testiem novembrī, ja vien nesazināsieties ar EPSO un skaidri nenorādīsiet, ka nevēlāties, lai jūs uzaicina atkārtoti. Ņemiet vērā, ka EPSO atkārtoti uzaicinās tikai tos kandidātus, kas būs līdz 2020. gada 21. oktobra pusnaktij norādījuši, ka attiecīgā procedūra viņus joprojām interesē. Kad esat norādījis, ka tā jūs joprojām interesē, jums nav jāsazinās ar EPSO individuāli vai jāveic kādas citas darbības. Oktobra beigās saņemsiet uzaicinājumu savā EPSO kontā.

Šāds atkārtots uzaicinājums uz nākotnē gaidāmu testu ir solis, ko EPSO spēris, lai mazinātu Covid-19 pandēmijas kaitējumu kandidātiem un nodrošinātu visiem vienādas iespējas, ciktāl tas pašreizējos apstākļos iespējams.

Orientējošie datumi nākamajiem pārbaudījumu kārtošanas periodiem jau ir publicēti dažādo CAST/P profilu tīmekļlapās.

 

Jauni konkursi un atlases procedūras:

EPSO savā tīmekļvietnē regulāri atjaunina jauno konkursu orientējošo grafiku. Tagad vairāk nekā jebkad agrāk ceram atrast apņēmīgus un mērķtiecīgus nākamos kolēģus, lai kopā veidotu Eiropu šajos sarežģītajos laikos.

 

Turpiniet rūpēties par sevi, savu ģimeni un draugiem.