Strona główna > Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością EPSO przygotowało nowe wytyczne na temat racjonalnych dostosowań podczas testów

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością EPSO przygotowało nowe wytyczne na temat racjonalnych dostosowań podczas testów

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością w 2020 r. EPSO opracowało nowe wytyczne na temat racjonalnych dostosowań podczas testów. Dowiesz się z nich, jak poprosić o specjalne udogodnienia. 

W wytycznych znajdziesz różne informacje, między innymi o procedurze racjonalnych dostosowań i rodzajach dokumentów (np. zaświadczeniach lekarskich), jak również przykłady możliwych udogodnień i zbiór praktycznych wskazówek.

Chcesz poprosić o specjalne udogodnienia i potrzebujesz dodatkowych informacji i narzędzi?

Zapoznaj się z naszą ulotką informującą krok po kroku, jak złożyć wniosek o specjalne dostosowanie warunków przeprowadzania testu do potrzeb kandydata.

W razie trudności w dostępie do tego dokumentu przy wykorzystaniu technologii wspomagającej skorzystaj z wersji przeznaczonej dla osób z niepełnosprawnością.

Zapoznaj się z informacjami o dostosowaniach możliwych podczas testów.

Więcej informacji na temat polityki EPSO w zakresie równości, różnorodności i włączenia można znaleźć na stronie EPSO poświęconej równości szans.

 

Obejrzyj nasz film na temat specjalnych udogodnień podczas testów:

Data publikacji : 03/12/2020 - 14:30
Data aktualizacji : 03/12/2020 - 15:21