Darbas ir gyvenimas Liuksemburge

Pradžia > Darbas ir gyvenimas Liuksemburge

Tarp Prancūzijos, Belgijos ir Vokietijos esantis Liuksemburgas garsėja kosmopolitine atmosfera ir aukšta gyvenimo kokybe bei lygiu.

Nenuostabu, kad jis – viena laimingiausių pasaulio šalių.

Šioje klestinčioje šalyje yra 626 000 gyventojų, atstovaujančių 170 tautybių ir kalbančių apie 80 kalbų.

Šalis, įskaitant jos sostinę – Liuksemburgo miestą, yra unikalus tradicijų ir modernumo darnos pavyzdys: greta įspūdingos gamtos čia galima rasti ir šiuolaikinių pastatų, ir pilių. Visa tai galima greitai pasiekti pėsčiomis ar automobiliu.

 

Dinamiška darbo rinka

Pastaraisiais metais Liuksemburge būstines įkūrė nemažai ES institucijų ir tarptautinių bendrovių

Liuksemburgas, kurio BVP vienam gyventojui šiuo metu yra antras pagal dydį pasaulyje ir kuris yra stambiausias euro zonos privačiosios bankininkystės centras, pritraukia vis daugiau kvalifikuotų specialistų. Besiplečianti šalies darbo rinka yra labai patraukli darbo ieškantiems ES tarnautojų sutuoktiniams.

Liuksemburgo ekonomikos augimas ir plėtra savo ruožtu pastaruoju metu skatina gyventojų skaičiaus augimą. Atviroje šalies visuomenėje visi jaučiasi savi. Čia dera skirtingos kultūros ir kalbos ir draugų nesunkiai randa tiek šeimos, tiek vienišiai.

Šioje daugiakalbėje šalyje keturios dažniausiai vartojamos kalbos yra anglų, prancūzų, vokiečių ir liuksemburgiečių. Kadangi atvykėliai sudaro beveik pusę visų Liuksemburgo gyventojų, čia kasdien galima išgirsti ir portugalų, italų, ispanų, lenkų, švedų, suomių, rumunų bei kitas kalbas.

 

Viena šalis – daug pranašumų

Be klestinčios ekonomikos, Liuksemburgas gyventojams siūlo įvairių kitų pranašumų. Toliau pateikti keli pavyzdžiai.

 

Laisvalaikis gamtoje

Liuksemburge harmoningai dera miestai ir gamta: čia galima atrasti ne tik urbanistinių ir istorinių pastatų, bet ir ežerų, kalvų bei miškų.

Ramus įvairialypis kraštovaizdis papramogauti ir rutinos įtampos atsikratyti leidžia tiek vienišiams, tiek šeimoms.

Nesvarbu, ar keliausite pėsčiomis, ar dviem ar keturiais ratais, – Liuksemburge yra ką pamatyti: nuo Liuksemburgo senamiesčio centro – UNESCO pasaulio paveldo objekto – iki ant kalvų viršūnių stūksančių pilių, plynaukščių, slėnių, upių ir pirmojo Europoje tarpvalstybinio draustinio.

Liuksemburge gamta labai tausojama, tačiau joje galima ir papramogauti. Didelis pėsčiųjų takų ir 600 km dviračių takų tinklas sudaro sąlygas ekologiškai ir saugiai keliauti po visą šalį.

Veiklos pasiūla vandens mėgėjams čia didžiulė: jie gali plaukti kanojomis ar baidarėmis, užsiimti vandenslydžio ar irklenčių sportu, plaukioti, žvejoti ir pan.

 

Europos Sąjunga Liuksemburge

Liuksemburge, kuris yra vienas iš ES narių steigėjų, ES institucijų ir įstaigų koncentracija yra didžiausia:

 

Darbo galimybės Liuksemburge

Darbo galimybių puslapyje galite sužinoti apie laisvas darbo vietas Liuksemburge, dėl kurių šiuo metu galima teikti paraiškas.