Časté otázky

Úvod > Časté dotazy > Jak probíhá výběr uchazečů v rámci výběrového řízení CAST Permanent?

Jak probíhá výběr uchazečů v rámci výběrového řízení CAST Permanent?

Výběrové řízení nazývané „CAST Permanent“ (časově neohraničené řízení, více informací zde) se od ostatních výběrových řízení EPSO liší. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že testů se účastní pouze omezený počet předběžně vybraných uchazečů. Ze skutečnosti, že jste podali přihlášku, automaticky nevyplývá, že budete pozváni k účasti na počítačových testech. Pokud se objeví volné místo, budou k výběrovým testům pozváni pouze uchazeči, kteří se dostali do užšího výběru. Může se tedy stát, že nebudete nikdy kontaktováni.

Takové výběrové řízení je rychlé a efektivní:

  1. Vyplňte a potvrďte svou přihlášku a nezapomeňte ji každého půl roku aktualizovat, abyste tak potvrdili, že máte stále zájem, a to bez ohledu na výsledky testů (zda jste konkrétní test absolvovali úspěšně či nikoli).
  2. Pokud se uvolní místo, náborové oddělení vybere z databáze všech potvrzených (a řádně aktualizovaných, tj. zobrazených) přihlášek určitý počet uchazečů, jejichž profily (na základě poskytnutých informací) nejlépe vyhovují hodnoticím kritériím/požadavkům dané služby.
  3. Uchazeči, kteří se dostanou do užšího výběru, budou pozváni k účasti na testech organizovaných úřadem EPSO. Ve formě testů na počítači s otázkami s výběrem odpovědí, jež jsou pořádané v testovacích centrech po celém světě.
  4. Po úspěšném absolvování těchto testů budete pozváni na náborové testy pořádané náborovým oddělením. Tyto testy se skládají z pohovoru a případně jiné formy hodnocení účastníka.
  5. Pokud u těchto testů uspějete, může vám náborové oddělení nabídnout pracovní pozici.

Pokud uspějete ve výběrových testech organizovaných úřadem EPSO, ale nabídku zaměstnání nedostanete, nemusíte znovu absolvovat testy na počítači, pokud jiná náborová služba vyjádří zájem vás pozvat na náborové testy v rámci stejného profilu a stejné či nižší funkční skupiny. 

Pokud v některé části výběrových testů neuspějete, náborové služby vás mohou (pokud o to budou mít zájem) znovu pozvat až po 6 měsících (počítáno ode dne, kdy byly výsledky testů zveřejněny na vašem účtu EPSO). Tato možnost by neměla být v žádném případě interpretována jako povinnost uchazeče přezkoušet. Podrobnosti se dozvíte v dané výzvě k vyjádření zájmu.

Pomohla vám tato odpověď?

Ano Ne