Bieži uzdotie jautājumi

Sākumlapa > Bieži jautājumi > Kā CAST pastāvīgajā atlases procedūrā notiks kandidātu atlase?

Kā CAST pastāvīgajā atlases procedūrā notiks kandidātu atlase?

CAST pastāvīgā atlases procedūra (CAST Permanent, sk. sīkāku informāciju) atšķiras no konkursiem. Lielākā atšķirība ir tāda, ka testi būs jāveic tikai ierobežotam skaitam priekšatlasi izturējušo kandidātu. Tas, ka esat iesniedzis pieteikumu, vēl nenozīmē, ka jūs automātiski uzaicinās uz datorizētajiem testiem. Kad atbrīvosies kāda darbvieta, uz atlases testiem uzaicinās tikai tos kandidātus, kurus vispirms būs izraudzījušies darbinieku atlases speciālisti. Tas nozīmē, ka ar jums varbūt nekad nesazināsies.

Atlases process ir ātrs un efektīvs:

  1. Pabeidziet un apstipriniet savu(-s) pieteikumu(-s) un neatkarīgi no pārbaudījuma kārtošanas statusa (proti, nokārtots vai nenokārtots) neaizmirstiet ik pēc sešiem mēnešiem pieteikumu(-s) atjaunināt, lai apstiprinātu, ka joprojām esat ieinteresēts piedalīties.
  2. Kad radīsies vakance, dienesti, kuri veic darbinieku atlasi, no visu apstiprināto (un regulāri atjaunināto, līdz ar to redzamo) pieteikumu datubāzes vispirms atlasīs noteiktu kandidātu skaitu, kuru profili (pēc viņu pieteikumos esošās informācijas) vislabāk atbildīs šo dienestu vērtēšanas kritērijiem vai prasībām.
  3. Izraudzītie kandidāti tiks uzaicināti uz EPSO rīkotajiem atlases testiem. Tie ir datorizēti daudzizvēļu testi un tiek rīkoti pārbaudījumu centros, kuri atrodas dažādās pasaules valstīs.
  4. Tos, kuri izturēs šos atlases testus, uzaicinās uz darbā pieņemšanas pārbaudēm, kuras rīko dienesti, kas atlasa darbiniekus. Šajās pārbaudēs ietilpst intervija un cita veida novērtēšana pēc izvēles.
  5. Ja jums labi veiksies intervijā, dienests, kurš veic darbinieku atlasi, jums varbūt piedāvās darbu.

Ja būsit izturējis EPSO rīkotos atlases testus, bet nesaņemsiet darba piedāvājumu, jums nebūs vēlreiz jāveic datorizētie testi, ja kāds cits dienests vēlēsies jūs uzaicināt uz darbā pieņemšanas pārbaudēm tādā pašā darbā un tādā pašā vai zemākā funkciju grupā. 

Ja kādu atlases testu nebūsiet izturējis, dienesti, kuri atlasa darbiniekus, varēs jūs uzaicināt atkārtoti (ja tie vēl būs ieinteresēti) tikai pēc 6 mēnešu pārtraukuma (skaitot no dienas, kurā jūsu rezultāti būs publicēti jūsu EPSO kontā). Šo iespēju nekādā ziņā nevajadzētu interpretēt kā pienākumu atkārtot testus. Vairāk lasiet uzaicinājumā izteikt interesi.

Vai atbilde noderēja?