Bieži uzdotie jautājumi

Home > Bieži jautājumi > Kādu klaviatūru lietošu, kārtojot datorizētos pārbaudījumus?

Kādu klaviatūru lietošu, kārtojot datorizētos pārbaudījumus?

Kārtojot daudzizvēļu testus (tostarp e-simulācijas testus), kandidātiem klaviatūra nav vajadzīga.

Gadījuma izpētei un rakstveida pārbaudījumam attiecīgajā jomā jums automātiski iedalīs klaviatūru, kas atbilst jūsu otrajai valodai. Uzaicinājuma vēstulē jums prasīs pārbaudīt un vajadzības gadījumā izmainīt izvēlēto klaviatūru.

Ja izvēlēsieties citu klaviatūru (nevis to, kuru iedala automātiski), iespējams, ka nebūs pieejami daži klaviatūras īsinājumtaustiņi uzsvaru un/vai speciālo rakstzīmju atveidošanai. Varat uzzināt, kuras visbiežāk lietotās īpašās rakstzīmes tiek atbalstītas testa vidē un var tikt ierakstītas, vienlaicīgi nospiežot taustiņu “ALT” un kādu skaitli ciparu tastatūrā. Minētais īpašo rakstzīmju saraksts pēc pieprasījuma ir pieejams arī testēšanas centros.

Tulkošanas pārbaudījumu kārtošanai jums automātiski piešķirs klaviatūru, kas atbilst jūsu pirmajai valodai (konkursa valodai). Nav iespējas pieprasīt citu klaviatūru. Ja tastatūras izkārtojumam kādā valodā ir vairāki varianti (BG, FR, NL), jums būs iespēja izvēlēties to izkārtojuma variantu, kuram dodat priekšroku. Sīkāka informācija tiks sniegta uzaicinājuma vēstulē.

Izvēlēties klaviatūru vajadzētu ļoti rūpīgi un uzmanīgi, ņemot vērā to, kādā valodā kārtosiet testu. Pēc tam, kad izvēle izdarīta, to izmainīt vairs nevar, pat ja termiņš vēl nav pienācis.

Pirms sākat kārtot tādu pārbaudījumu, kuram ir vajadzīga klaviatūra, pārliecinieties, vai jums ir iedalīta pareizā.

Vai atbilde noderēja?