Bieži uzdotie jautājumi

Sākumlapa > Bieži jautājumi > Vai varu deklarēt visas valodas, ko zinu?

Vai varu deklarēt visas valodas, ko zinu?

Jā, pieteikšanās pirmajā posmā varat norādīt visas ES oficiālās valodas, kuras zināt (vismaz 2, bet ne vairāk par 10).

Piemēram, pieņemsim, ka runājat šādās valodās:

  • franču (izcili – C2 līmenis),
  • nīderlandiešu (izcili – C2 līmenis),
  • angļu (ļoti labi – C1 līmenis),
  • vācu (vidēji – B2 līmenis),
  • portugāļu (iesācējs – A1 līmenis).

Pirmkārt, visu cieņu, ka esat tik daudzpusīgs! Visas šīs valodas drīkstat deklarēt pieteikšanās pirmajā posmā.

Pēc pieteikšanās pirmā posma EPSO sastādīs to piecu valodu sarakstu, kuru zināšanas kandidāti deklarējuši visbiežāk un kuras viņi zina vismaz B2 līmenī.

Pieteikšanās otrajā posmā jums ir jādeklarē divas valodas, kurās kārtosiet testus (tās izvēloties no valodām, kuras iepriekš norādījāt pirmajā pieteikšanās posmā). Proti:

  • pirmā valoda – lielākā daļa no datorizētajiem daudzizvēļu testiem (teksta loģiskās analīzes, matemātisko iemaņu un abstraktās domāšanas tests) notiks kandidāta pirmajā valodā — tai jābūt vienai no 24 Eiropas Savienības oficiālajām valodām;
  • otrā valoda – viens no daudzizvēļu testiem (situācijas analīzes tests), e-simulācijas tests un pārbaudījumi novērtēšanas centrā būs vienā no pārējām valodām, kas norādītas kandidāta pieteikumā. Kandidātam būs jāizvēlas sava otrā valoda no piecām EPSO noteiktām valodām, kuras visbiežāk izvēlējušies konkursa kandidāti.

No mūsu dotā piemēra izriet, ka nevarat pārbaudījumus kārtot portugāļu valodā, jo jūsu zināšanu līmenis nav pietiekami augsts.

Ņemiet vērā, ka pēc pieteikšanās pirmā posma validācijas nevarat pievienot papildu valodas. Tas nozīmē, ka tad, ja vismaz vienu no šīm piecām valodām neesat norādījis pieteikšanās pirmajā posmā, jūs nevarat piedalīties konkursā.

Vai atbilde noderēja?