Bieži uzdotie jautājumi

Sākumlapa > Bieži jautājumi > Kāda ir valodu izmantošanas kārtība vispārīga profila konkursiem?

Kāda ir valodu izmantošanas kārtība vispārīga profila konkursiem?

Kādā valodā kandidāti kārto vispārēja profila konkursa pārbaudījumus?

Vispārēja profila konkursa kandidāts kārtos pārbaudījumus divās dažādās valodās:

  • Pirmā valoda: Lielākā daļa no datorizētajiem daudzizvēļu testiem (teksta loģiskās analīzes, matemātisko iemaņu un abstraktās domāšanas tests) notiks kandidāta pirmajā valodā — tai jābūt vienai no 24 Eiropas Savienības oficiālajām valodām.
  • Otrā valoda: Viens no daudzizvēļu testiem (situācijas analīzes tests), e-simulācijas tests un pārbaudījumi novērtēšanas centrā būs vienā no pārējām valodām, kas norādītas kandidāta pieteikumā. Kandidātam būs jāizvēlas sava otrā valoda no piecām EPSO noteiktām valodām, kuras visbiežāk izvēlējušies konkursa kandidāti.

Katram kandidātam ir jānorāda vismaz divas Eiropas Savienības oficiālās valodas (nepieciešamais minimālais zināšanu līmenis: vismaz viena valoda B2 vai augstākā līmenī un viena valoda C1 vai augstākā līmenī — skatīt Eiropas vienoto valodu prasmes noteikšanas sistēmu). Valodas testiem tiks atlasītas, pamatojoties uz kandidātu izvēli un ņemot vērā darbā pieņemošo dienestu un iestāžu vajadzības.

Tāpēc ir svarīgi deklarēt tās valodas, kurās esat gatavs kārtot pārbaudījumus. Pēc reģistrācijas pirmā posma vairs nebūs iespējams pieteikumam pievienot vēl kādu valodu.

Reference number: 

Vai atbilde noderēja?