Najčastejšie otázky

Home > Často kladené otázky > Mám postihnutie alebo zdravotný stav, ktoré si vyžadujú úpravy výberových testov pre výberové konanie CAST/P. Čo mám urobiť?

Mám postihnutie alebo zdravotný stav, ktoré si vyžadujú úpravy výberových testov pre výberové konanie CAST/P. Čo mám urobiť?

O osobitné úpravy výberových testov pre výberové konanie CAST/P môžete požiadať tak, že v prihláške zaškrtnete políčko „osobitné požiadavky“. Budete musieť vyplniť aj podrobný informačný formulár o vašich osobitných potrebách a zaslať nám príslušné podporné dokumenty.

V prípade, že vám budú primerané úpravy na počítačové testy poskytnuté, budeme vás o nich informovať pred termínom testu. V niektorých prípadoch môže vymedzenie a organizovanie primeraných úprav zabrať istý čas, a preto by sme vás mohli vyzvať, aby ste testy vykonali počas nasledujúceho skúšobného obdobia. V takom prípade Vás o tom budeme čo najskôr informovať.

Úrad EPSO zabezpečí, aby boli všetci predbežne vybraní kandidáti pozvaní a aby absolvovali testy v čo najlepších podmienkach.

Upozorňujeme, že ďalšie testy, napríklad pohovory, organizujú priamo inštitúcie EÚ. Náborovým útvarom neposkytneme žiadne informácie týkajúce sa vášho stavu a osobitných potrieb. V prípade potreby osobitných úprav po počítačových testoch o tom informujte príslušné náborové útvary hneď po tom, čo vám bola doručená pozvánka na prijímacie testy.

Bola táto odpoveď užitočná?

Áno Nie