Časté otázky

Jiné

Jaký typ smlouvy mi bude nabídnut?

V rámci náboru vám může být nabídnuta smlouva typu „3a“ nebo „3b“, podle potřeb daného útvaru a předpisů příslušného orgánu. Podrobné informace o smluvních podmínkách najdete v příloze III bodě 5 výzvy k vyjádření zájmu.

více

Jaký je nástupní plat smluvních zaměstnanců?

Základní měsíční plat (v eurech) při 40hodinovém pracovním týdnu (k 1. 7. 2015) v prvním stupni: Funkční skupina IV (platové třídy 13–18): 3 246–6 020 eurFunkční skupina III (platové třídy 8–12): 2 536–4 156 eurFunkční skupina II (platové třídy 4–7): 1 980–2 869 eurFunkční skupina I (platové třídy 1–3): 1 907–2 869 eur Další informace o pracovních podmínkách včetně aktuálních údajů o platech úředníků a smluvních zaměstnanců najdete ve služebním řádu.

více

Zvyšují se na základě lepšího výsledku u testů také moje vyhlídky na získání na zaměstnání?

Ne. Výsledkem těchto testů může být pouze: „Vyhovující“ nebo „Nevyhovující“. Počet bodů se objeví pouze na vašem účtu EPSO (tento údaj tedy máte k dispozici pouze vy). Útvarům, které hledají kandidáty na volné pracovní pozice, se v systému zobrazuje pouze to, zda kandidát testy prošel, či nikoli. Tyto útvary by po vás neměly vyžadovat žádný důkaz o úspěšném složení testů EPSO, jelikož ke všem potřebným informacím ohledně vašeho statusu mají přístup přímo v databázi kandidátů.

více

Mohu měnit obsah přihlášky v okamžiku, kdy již byla potvrzena?

S výjimkou výběrového řízení CAST Permanent (časově neohraničeného řízení, více informací najdete zde) není možné, abyste v přihlášce po jejím potvrzení ještě něco měnili, jelikož úřad EPSO hned poté uvedené údaje zpracovává. Uchazeči o pozici v rámci výběrového řízení CAST Permanent, kteří přihlášku již zaslali, by měli své údaje aktualizovat alespoň jednou za půl roku a poukázat tak, zda mají o výběrové řízení stále zájem a chtějí proto, aby se jejich profil náborovým oddělením i nadále zobrazoval. Svůj životopis můžete k účtu EPSO kdykoli připojit a v případě potřeby ho aktualizovat. Tyto...

více

Jaké úkoly má v orgánech EU smluvní zaměstnanec?

Smluvní zaměstnanci (CAST) plní úkoly manuální či administrativní podpory nebo poskytují dodatečnou kapacitu ve specializovaných oborech, kde je nedostatek úředníků s požadovanými dovednostmi. V závislosti na typu práce jsou zaměstnáváni na stanovenou maximální dobu, která většinou začíná kratší pracovní smlouvou na 6 až 12 měsíců. Na některých pracovištích je možné smlouvy prodloužit na dobu neurčitou.

více

Co znamenají různé funkční skupiny?

Smluvní zaměstnanci jsou najímáni k výkonu široké škály zaměstnání, která vyžadují různou úroveň kvalifikace. Jsou rozdělena do 4 funkčních skupin: I – úkoly manuální a administrativní podpory II – úřednické nebo sekretářské úkoly, chod kanceláře a další podobné úkoly III – exekutiva, koncipování textů, účetnictví a další podobné technické úkoly IV – administrativní, poradenské, jazykové a podobné technické úkoly. Další informace najdete v pravidlech zaměstnávání smluvních pracovníků – Evropská komise.

více

Našli jste, co jste hledali?

Ano Ne