EPSO norėtų pritraukti įvairesnių gabumų darbuotojų ir taip padėti ES viešajai tarnybai visapusiškai atspindėti ES piliečių, kurių labui dirbame, įvairovę. Todėl 2021 m. vasario mėn. ji atliko bandomąją apklausą įvairovės srityje, kad geriau suprastų esamų kandidatų įvairovę ir pagerintų būsimų potencialių kandidatų informavimą.
Plačiau apie apklausą
Apklausos rezultatai pateikti čia
ES institucijos – vieta, kurioje jūsų gabumai bus įvertinti!
Mūsų vizija ir užduotys
Europos personalo atrankos tarnyba tiki, kad lygybė ir įvairovė yra vertybės. Norėdami užtikrinti, kad ES institucijos visiems suteiktų lygias galimybes ir atspindėtų šiandienos pasaulio įvairovę, vadovaujamės toliau nurodytais principais ir siekiame šių tikslų.
- EPSO užtikrina visiems kandidatams lygias galimybes ir vienodai su jais elgiasi, nesvarbu, kokios jie lyties, rasės, odos spalvos, kokia jų tautinė ar socialinė kilmė, genetinės ypatybės, kalba, religija ar tikėjimas, politinės ar kitos pažiūros, priklausymas tautinei mažumai, turtinė padėtis, kilmė, negalia, amžius ar lytinė orientacija.
- EPSO leidžia jiems dalyvauti atrankos procedūrose ir visiems kandidatams suteikia lygias galimybes parodyti visus savo gebėjimus nustatydama ir šalindama veiksnius, trukdančius jiems dalyvauti, galimą šališkumą ir diskriminacijos riziką.
- EPSO skatina lygias galimybes, o ieškodama kuo įvairesnių gabumų darbuotojų bendradarbiauja su įvairiomis suinteresuotosiomis šalimis bei ekspertų organizacijomis.
- EPSO norėtų pritraukti įvairesnių gabumų darbuotojų ir padėti ES viešajai tarnybai atspindėti ES piliečių, kurių labui dirbame, įvairovę.
- Kaip principus įgyvendiname?
-
Sužinokite, kokiais konkrečiais veiksmais lygių galimybių ir įvairovės principus diegiame darbo aplinkoje.
- Atlikdami sisteminę statistinę analizę ir stebėseną užtikriname, kad jūsų sprendžiamų testų klausimai būtų neutralūs.
- Savo atrankos metodus grindžiame standartizuotu ir objektyviu vertinimu pagal gebėjimus.
- Gyvenimo aprašymus tikriname ir vertiname anonimiškai, vadovaujamės tik objektyviais kriterijais.
- Neįgaliems arba specialiųjų poreikių turintiems kandidatams sudarome tinkamas sąlygas.
- Įgyvendiname Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvenciją.
- Sistemingai tikriname atrankos procedūras ir testus lygybės ir įvairovės atžvilgiu. Nustatome veiksnius, kurie galėtų jums kliudyti dalyvauti atrankos procedūroje, ir imamės taisomųjų veiksmų.
- Reguliariai atliekame prieinamumo patikras, kad galėtume nuolat tobulinti savo komunikacijos, atrankos procedūrų ir testų prieinamumą. Prireikus prideriname jų formatą, kad būtų galima naudoti pagalbines technologijas ir teikti individualią pagalbą. Be to, prieinamumo reikalavimus keliame visoms naujoms IT technologijoms.
- Jūsų gebėjimus vertinančius atrankos komisijos narius mokome, kaip atlikti atranką pačiu nešališkiausiu, objektyviausiu ir profesionaliausiu būdu, suteikti kandidatams lygias galimybes ir vienodai su visais elgtis.
- Siekiame atrankos komisijos narių pusiausvyros, kad šališkumo ir diskriminacijos rizika būtų kuo mažesnė. Skirdami atrankos komisijos narius stengiamės, kad jie turėtų kuo įvairesnės patirties, ir siekiame užtikrinti lyčių, tautybių, kalbų, priklausymo personalo komitetams ir administracijai pusiausvyrą.
- Kandidatų visada prašome išsakyti savo nuomonę, kad savo veiklą galėtume nuolat tobulinti.
- Vykdydami komunikacijos veiklą, kryptingai kreipdamiesi į mus dominančią auditoriją, stengiamės pritraukti gabių žmonių iš visų ES valstybių narių. Viena iš priemonių – ES institucijų darbuotojų tinklaraščiai, kuriuose jie pasakoja apie gyvenimą ir darbą ES, kad informuotų galimus kandidatus apie darbą ES institucijose. Universitetuose informaciją apie tai aktyviai skleidžia darbo ES institucijose studentų ambasadoriai, kryptingai dalyvaujama profesijos pasirinkimui skirtuose renginiuose, mugėse ir kitoje veikloje.
- Kad užtikrintų lyčių lygybę, EPSO ėmėsi įvairių veiksmų, pavyzdžiui, šiuo metu vykdo psichometrinį veiksmų planą siekdama nuolat tobulinti testų valdymą, visų pirma pirminės atrankos etapu atliekamus psichometrinius ir kitus testus. Be to, atrankos komisijos nariai, vertinantys kandidatų gebėjimus vertinimo centre, mokomi užtikrinti lygias galimybes ir vienodą elgesį su kandidatais per pokalbius ir kitą veiklą.
Visais vertinimo procedūros etapais siekiama, kad kandidato lytis darytų kuo mažesnę įtaką ir kad moterys ir vyrai turėtų lygias galimybes parodyti savo gebėjimus.
Todėl EPSO pradėjo išsamius tyrimus ir ėmėsi veiksmų, kad išvengtų moterų ir vyrų diskriminavimo ir užtikrintų vienodas galimybes abiejų lyčių atstovams parodyti savo sugebėjimus ir potencialą.
- Negalia ir specialieji poreikiai
-
Negalia arba sveikatos sutrikimas neturėtų kliudyti dalyvauti atrankos procedūroje.
EPSO yra parengusi gerai veikiančią tinkamų sąlygų sudarymo procedūrą, grindžiamą geriausia tarptautine šios srities patirtimi. Mums ji suteikia galimybę nustatyti, kokių kliūčių gali kilti neįgaliam arba sveikatos sutrikimų turinčiam kandidatui, o specialiųjų poreikių turinčiam kandidatui – tokias pačias galimybes kaip ir visiems kitiems kandidatams parodyti savo gebėjimus.
Jums reikia specialių priemonių, kad galėtumėte spręsti atrankos testus?
Susipažinkite su mūsų informaciniu lankstinuku, kuriame žingsnis po žingsnio paaiškinama, kaip prašyti sudaryti specialias sąlygas per atrankos testus.
Jei jums būtų sunku pasinaudoti šiuo dokumentu naudojantis pagalbinėmis technologijomis, pateikiame jį prieinamu formatu.
Susipažinkite su nauju EPSO tinkamų sąlygų sudarymo vadovu ir sužinokite daugiau informacijos ir patarimų, kaip pateikti prašymą suteikti specialias priemones per EPSO atrankos testus.
Taip pat galite pasižiūrėti mūsų vaizdo siužetą apie specialias priemones, kurios pateikiamos toliau šiame puslapyje.
Jei reikia papildomos informacijos, rašykite e. paštu epso-accessibility@ec.europa.eu.
- Kokių specialių priemonių galiu tikėtis?
-
Atsižvelgiant į jūsų negalią arba sveikatos sutrikimą ir į sunkumus, kurių dėl jų galite patirti per testą, jūsų bus paprašyta mus informuoti, kokio pobūdžio priemonės būtų jums naudingos. EPSO nuomone, savo negalią arba sveikatos sutrikimą geriausiai išmano pats kandidatas.
Kiekvienas individualus atvejis bus nagrinėjamas atskirai, ir atsižvelgiant į patvirtinamuosius dokumentus bei EPSO patirtį, įgytą sudarant specialiųjų poreikių turintiems kandidatams tinkamas sąlygas dalyvauti atrankos testuose, jums bus pasiūlytos kiekvienai testų, kuriuos turėsite spręsti, rūšiai skirtos priemonės.
Galimų priemonių pavyzdžiai:
- prieinamumo užtikrinimas
- papildomas laikas atlikti testus
- didesnis šriftas arba didinimo programinė įranga
- spaudiniai Brailio raštu arba Brailio klaviatūra
- ekranų skaitytuvai
- vertimas į gestų kalbą
- pritaikytas apšvietimas, stalai, kurių aukštį galima reguliuoti
- individuali pagalba ir kiti dalykai…
Daugiau informacijos rasite EPSO parengtoje galimų sąlygų per atrankos testus apžvalgoje.
Pastaba. Pagalbinėmis technologijomis galima naudotis ne visais atrankos etapais. Šiuo metu EPSO tobulina savo procedūras ir paslaugas ir toliau nagrinės jūsų poreikius, kad galėtumėte naudotis reikiamomis priemonėmis ir atlikti testus geriausiomis sąlygomis.
SVARBU. Sudarant tinkamas sąlygas bus atsižvelgiama į tai, ar konkretūs testai atliekami testų centruose, ar nuotoliniu būdu.
Esate nėščia ar maitinate krūtimi?
Daugiau informacijos rasite šioje brošiūroje arba susipažinkite su EPSO politika dėl kandidačių prašymų per darbuotojų atrankos procedūras sudaryti tinkamas su nėštumu ir gimdymu susijusias sąlygas.
Kilo sunkumų dėl prieinamumo?
Prieinamumas Europos personalo atrankos tarnybai yra labai svarbus. Atkakliai dirbame tobulindami savo komunikaciją ir atrankos procedūras, kad gauti informacijos ir dalyvauti būtų vis paprasčiau. Savo prieinamumą nuolat tikriname, kad galėtume tobulinti. Prieinamumo reikalavimus keliame visoms naujoms IT technologijoms. Prideriname dokumentų, kurie nėra visiškai prieinami, formatą, kad būtų galima naudoti pagalbines technologijas, šiuo metu tikriname savo interneto svetainę, kad pasiektume WCAG 2.0 (žiniatinklio turinio prieinamumo gairių) AA lygį.
Ar jums vis dar kyla sunkumų, kai norite atsiversti kai kuriuos mūsų svetainės puslapius ir (arba) dokumentus? Gal norėtumėte parašyti atsiliepimą ir taip padėti mums siekti, kad mūsų svetaine naudotis ir atrankos procedūrose dalyvauti būtų paprasčiau? Susisiekite su mumis ir mes kuo greičiau jums atsakysime!