EPSO zaprasza do udziału w naszym najnowszym MOOC!

Strona główna > Jak przedłożyć swoją kandydaturę > EPSO zaprasza do udziału w naszym najnowszym MOOC!

Co to jest MOOC?

MOOC to skrót z angielskiego Massive Online Open Course, co oznacza masowy otwarty kurs online. Są to internetowe kursy kształcące i przygotowujące do egzaminów.

Kursy takie zostały po raz pierwszy wprowadzone na światową skalę w 2006 r. Od tamtej pory ich popularność stale rosła. Dziś oferują je wiodące uniwersytety i organizacje na całym świecie.

Nasz nowy masowy otwarty kurs online to kurs pilotażowy, dostępny obecnie tylko w j. angielskim. Jego celem jest zapewnienie potencjalnym kandydatom obszernego przewodnika po procedurach naboru EPSO, czyli przedstawienie poszczególnych etapów i testów, wyjaśnienie, na czym polega ocena kompetencji, opisanie warunków udziału w konkursach itd.

Treść tego interaktywnego kursu będzie wzbogacana w oparciu o komentarze użytkowników. Ulepszona w ten sposób wersja zostanie udostępniona we wszystkich językach urzędowych UE.

Obecnie kurs zawiera następujące moduły:

  1. Co powinieneś wiedzieć, zanim się zgłosisz
  2. Jak zgłosić swoją kandydaturę
  3. Jak zwiększyć swoje szanse
  4. Co trzeba wiedzieć o liście rezerwowej.

Moduły wymienione powyżej mają za zadanie w przystępny sposób wyjaśnić, jak przebiega proces naboru, a także dostarczyć przydatnych rad oraz przybliżyć codzienną pracę w instytucjach unijnych.

Aby uzyskać dostęp do naszego kursu, kliknij na ten link – przejdziesz wtedy z naszego portalu na stronę zewnętrzną.