Europos Parlamentas

Kartu su Europos Sąjungos Taryba Europos Parlamentas yra pagrindinė ES sprendimų priėmimo institucija. Jį ES rinkėjai tiesiogiai renka kas 5 metus. Paskutinį kartą rinkimai įvyko 2014 m. gegužės mėn. Europos Parlamente iš viso dirba apie 8000 pareigūnų ir kitų darbuotojų. Jie yra atvykę iš visų ES valstybių narių ir įdarbinti trijose Parlamento darbo vietose (Liuksemburge, Strasbūre, Briuselyje) bei informacijos biuruose valstybėse narėse.

Europos Parlamentas pareigūnus, pagal laikinas sutartis dirbančius darbuotojus ir sutartininkus įdarbina po viešų konkursų, kuriuos rengia Europos personalo atrankos tarnyba. Be to, Europos Parlamento nariai įdarbina savo akredituotus padėjėjus. Įdarbinimo agentūros įdarbina pagalbinį laikinąjį personalą. Galiausiai per valstybių narių nuolatines atstovybes Europos Sąjungoje įdarbinami deleguotieji nacionaliniai ekspertai. Be to, Europos Parlamentas visus metus siūlo stažuočių.

Stažuotės

Robero Šumano stažuotės

Vieta/os: Briuselis (Belgija), Liuksemburgas (Liuksemburgas), Kiti ES miestai, Strasbūras (Prancūzija)
Institucija/Agentūra: Europos Parlamentas
Etatų rūšys: Stažuotojas

Robero Šumano stažuotės skirtos pagerinti ES piliečių žinias apie ES, suteikti profesinio mokymosi galimybę ir supažindinti su Europos Parlamento darbu.

Paraiškas teikti gali: 18 metų ir vyresni universitetų absolventai. Kandidatai turi labai gerai mokėti dvi oficialiąsias Europos Sąjungos kalbas ir neturi būti dirbę daugiau kaip du mėnesius iš eilės ES institucijoje arba įstaigoje.

Trukmė: 5 mėnesiai

Ar stažuotojams mokama? Taip. Apie 1 300 EUR.

Pradžios datos: kovo 1 d. ir spalio 1 d.

Daugiau informacijos: https://ep-stages.gestmax.eu/website/homepage