Strona główna > Możliwości zatrudnienia > Institutions and agencies > (EUSPA) Agencja Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego

(EUSPA) Agencja Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego

Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, technologie kosmiczne są na co dzień obecne w naszym życiu. Korzystamy z nich i w pracy, i w czasie wolnym. Podstawowym zadaniem EUSPA jest wdrażanie programu kosmicznego Unii Europejskiej oraz zapewnianie rzetelnych i bezpiecznych usług związanych z przestrzenią kosmiczną, co pozwoli zoptymalizować korzyści społeczno-gospodarcze płynące dla europejskiego społeczeństwa i europejskich przedsiębiorstw. Agencja wspiera rozwój innowacyjnych i konkurencyjnych sektorów – sektora kosmicznego (upstream) i sektora wykorzystania danych (downstream) – oraz współpracuje z całą unijną społecznością zajmującą się przestrzenią kosmiczną. W ten sposób daje impuls dla opartego na innowacjach wzrostu gospodarki europejskiej oraz zwiększa bezpieczeństwo obywateli Unii oraz bezpieczeństwo całej Unii i jej państw członkowskich, a przy tym chroni strategiczną autonomię UE.

Lokalizacja: 

Staż

Staże

Lokalizacja: Praga (Czechy)
Typ umowy o pracę: Stażysta

Agencja Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego oferuje płatne staże w różnych działach.

Kto może się zgłosić: 

  • Absolwenci szkół wyższych (lub osoby kończące studia) będący obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej lub Norwegii. 
  • Kandydaci muszą biegle władać jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej i posługiwać się innym językiem urzędowym UE w stopniu zadowalającym. Jednym z tych języków musi być język roboczy agencji (angielski).
  • Rozpatrywane będą zgłoszenia osób, które nie odbyły jeszcze stażu w agencji.

Czas trwania stażu: 6 miesięcy

Możliwość przedłużenia: Tak

Staż płatny: Tak. 1200 euro (wynagrodzenie miesięczne)

Więcej informacji: https://www.euspa.europa.eu/traineeship-listing