Mind a fizikai alkalmassági vizsgálatra, mind a lővizsgára ugyanazon a napon és ugyanazon a helyszínen (Belgiumban, Mons közelében) kerül sor.
A vizsgálati időszak 2019. június közepétől július végéig tart.
A versenyvizsga-felhívásban foglaltaknak megfelelően a két vizsgára vonatkozó utasítások a jelölt második nyelvén lesznek megfogalmazva.
A. LŐVIZSGA
A lővizsga célja, hogy tesztelje egyrészt a pályázók képességét a tűzfegyverek biztonságos kezelésére, másrészt a céllövő képességüket. A lővizsgákhoz használt tűzfegyver a Glock 19 típusú kézifegyver. Fül- és szemvédőt a tesztközpontban biztosítunk.
A pályázóknak először biztonsági eligazításon kell részt venniük. Ha ezen sikeresen részt vesznek, letehetik a lővizsgát.
A biztonsági eligazítás után lőgyakorlat következik. A pályázók a 10 méter távolságról való lövést gyakorolhatják, és ehhez 10 gyakorló töltényt kapnak.
A tényleges lővizsgához (célbalövés csak álló helyzetből) a pályázók új céltáblát kapnak: a vizsga két különböző lövéssorozatból áll, a távolság legfeljebb 10 méter. A pályázóknak mindkét lövéssorozatot adott időkorláton belül kell leadniuk. A pályázók részletes tájékoztatást kapnak mindegyik lövéssorozat előtt.
B. FIZIKAI ALKALMASSÁGI VIZSGÁLATOK
A fizikai alkalmassági vizsgálat két részből áll:
B1. Kondicionális alkalmassági vizsgálat (Beep-teszt)
B2. Akadálypálya (beleértve az erőnléti tesztet)
B.1. BEEP-TESZT
A Beep-teszt során két, egymástól 20 méter távolságban lévő vonal között kell megállás nélkül futni. A futás ütemét előre rögzített hangfelvétel, azaz szabályos időközönként elhangzó sípszó határozza meg.
Mindegyik szakasz kb. 1 percig tart, és a sebesség mindegyik szakaszban 0,5 km/órával nő.
A pályázók a vizsga napján további tájékoztatást kapnak.
B.2. AKADÁLYPÁLYA (BELEÉRTVE AZ ERŐNLÉTI TESZTET)
Az akadálypálya annak felmérésére szolgál, hogy a pályázók rendelkeznek-e a munkaköri leírásban megadott feladatok elvégzéséhez szükséges fizikai képességekkel.
Az akadálypályán elvégzendő feladatok sportgyakorlat jellegűek.
A pályázók a vizsga előtt részletes tájékoztatást kapnak.
Az erőnléti tesztet közvetlenül az akadálypálya gyakorlatai után, szünet tartása nélkül kell elvégezni. Két részből áll: egy talicskát kell tolni és húzni, valamint egy súlyos bábut kell felemelni és vinni.
Az erőnléti teszt letételéhez a pályázónak mindkét részfeladatot sikeren el kell végeznie.
Az akadálypálya gyakorlatainak tehát szerves részét képezi az erőnléti teszt, s e nélkül a pályázó nem mehet át a vizsgán.