Rada Evropské unie – Pozitivní akční program pro stážisty se zdravotním postižením

Úvod > PRACOVNÍ NABÍDKY > Rada Evropské unie – Pozitivní akční program pro stážisty se zdravotním postižením
Open for application: 
30/08/2021
Application closes / deadline: 
28/09/2021 - 12:00(Bruselského času)
Místo konání stáže: 
Institution/Agency: 
Type of contract: 

 

V závislosti na potřebách jednotlivých oddělení budou každodenní pracovní úkoly stážisty v zásadě tytéž jako pracovní náplň administrátora na začátku profesní dráhy, např. příprava schůzí a vypracování zápisu z nich, účast na zasedáních Coreperu a přípravných orgánů Rady, shromažďování informací týkajících se konkrétního projektu, překlad dokumentů, sestavování dokumentace, psaní zpráv. Stážisté mají také možnost zúčastnit se studijního programu, který zahrnuje návštěvy a konference v ostatních institucích EU v Bruselu, Lucemburku a Štrasburku.

Kdo může podat přihlášku: Tyto stáže jsou určeny pro absolventy VŠ a studenty třetího, čtvrtého nebo pátého ročníku VŠ, kteří mají státní příslušnost některé země EU a mají uznané zdravotní postižení.

Doba trvání: 5 měsíců 

Placená stáž: Ano. 1 220,78 EUR měsíčně, náhrada cestovních výdajů na cestu a slevová karta pro stravování v zařízení generálního sekretariátu Rady Po předložení řádného odůvodnění mohou stážisté se zdravotním postižením obdržet dodatečnou částku až do výše poloviny grantu na stáž.

Datum zahájení stáže:

  • 1. února (lhůta pro podávání přihlášek proběhne v září/říjnu – konečný termín stáže si zkontrolujte při podání přihlášky).
  • 1. září (lhůta pro podávání přihlášek proběhne v únoru/březnu – konečný termín stáže si zkontrolujte při podání přihlášky).