Rada Unii Europejskiej – Program działań pozytywnych dla stażystów z niepełnosprawnością

Strona główna > Możliwości zatrudnienia > Rada Unii Europejskiej – Program działań pozytywnych dla stażystów z niepełnosprawnością
Open for application: 
30/08/2021
Application closes / deadline: 
28/09/2021 - 12:00(czasu brukselskiego)
Institution/Agency: 
Type of contract: 

 

Zadania stażystów zależą od potrzeb przyjmującego działu. Generalnie stażyści wykonują podobne zadania jak młodsi administratorzy na początku kariery, czyli: przygotowują posiedzenia i redagują protokoły, uczestniczą w posiedzeniach Coreperu i organów przygotowawczych Rady, wyszukują informacje na potrzeby konkretnych projektów, tłumaczą dokumenty, zestawiają dokumentację, piszą sprawozdania. Stażyści realizują również program szkoleniowy, w ramach którego uczestniczą w konferencjach i odwiedzają inne instytucje UE w Brukseli, Luksemburgu i Strasburgu.

Kto może się zgłosić: Staże te są zarezerwowane dla absolwentów i studentów trzeciego, czwartego lub piątego roku studiów uniwersyteckich o uznanej niepełnosprawności, którzy posiadają obywatelstwo jednego z krajów UE.

Czas trwania: 5 miesięcy 

Staż płatny: Tak. 1 220,78 euro miesięcznie, dofinansowanie kosztów podróży i karta zniżkowa do stołówki Sekretariatu Generalnego Rady. Po przedstawieniu właściwego uzasadnienia stażyści z niepełnosprawnościami mogą otrzymać dodatkową kwotę nieprzekraczającą połowy kwoty stypendium.

Terminy rozpoczęcia stażu:

  • 1 lutego (termin składania zgłoszeń: około września/października – należy sprawdzić dokładne daty).
  • 1 września (termin składania zgłoszeń: około lutego/marca – należy sprawdzić dokładne daty).