Výběrové řízení AD5 2017 pro absolventy vysokých škol právě začalo!

Úvod > Výběrové řízení AD5 2017 pro absolventy vysokých škol právě začalo!

Práce, která ovlivňuje osudy milionů Evropanů

Právě jste absolvovali vysokou školu? Chtěli byste skvěle odstartovat svou profesní dráhu? Orgány a instituce EU nabírají čerstvé absolventy na více než 100 administrátorských míst. A o koho mají zájem? Především o dynamické osobnosti, se zápalem pro věc – tento post může být skvělým odrazovým můstkem k podnětné a různorodé profesní dráze, při níž se nabízí možnost pracovat na řešení aktuálních otázek, které ovlivňují osudy milionů Evropanů. EU má zájem o inteligentní a dynamické mladé lidi, znalé několika cizích jazyků, kteří mají chuť začít nový život v Bruselu nebo v Lucemburku, nemají problémy s vysokým pracovním tempem, vyhovuje jim mezinárodní prostředí a rádi se dále vzdělávají a pracují na svých odborných dovednostech, k čemuž jim orgány a instituce EU poskytnou široké spektrum možností. Nenechte si ujít tuto skvělou pracovní příležitost – registrace bude zahájena dne 30. března 2017.

Lidé sedí u stolu.

Máte k této práci předpoklady?

Než podáte přihlášku, rádi bychom, abyste se důkladně zamysleli, zda je kariéra v institucích EU pro vás tou správnou volbou. Vysokou konkurenci ilustruje tato skutečnost: V roce 2015 bylo do druhé fáze výběrového řízení z více než 31 000 přihlášených pozváno méně než 5 %. Na rezervním seznamu, který vzejde z tohoto výběrového řízení, se objeví pouze přibližně 124 jmen úspěšných uchazečů. Upozorňujeme, že nestačí získat pouze požadovaný minimální počet bodů. Do další fáze výběrového řízení budou pozváni pouze uchazeči s nejvyšším počtem bodů. Díky dotazníku „Je kariéra v EU pro mě?“ a testu k sebehodnocení získáte představu, s jakou pravděpodobností splníte náročné požadavky, které před vás výběrové řízení postaví.

 

Postup výběrového řízení na administrátory z řad absolventů vysokých škol 2017

Přihláška – ČÁST 1. Potvrzení vaší způsobilosti; uvedení znalosti jazyků EU
Přihláška – ČÁST 2. potvrzení volby jazyka 1 a 2; dokončení přihlášky
Testy na počítači – testy verbálního, numerického a abstraktního uvažování v jazyce 1; testovací centra na celém světě
Test E-tray (práce s elektronickou poštou) – v jazyce 2; testovací centra v členských státech EU
Hodnotící centrum – v jazyce 2; případová studie (v členských státech EU); Ústní prezentace, pohovor na základě kompetencí a skupinová úloha (v Bruselu)
Zveřejnění rezervního seznamu přibližně se 124 úspěšnými uchazeči

 

Upozornění: Letos má postup podání přihlášky mírně odlišnou podobu. Veškeré podrobnosti (spolu s odpověďmi na časté otázky) najdete zde.

Začít s přihláškou