Graduate administrators 2017

Výběrové řízení AD5 2017 pro absolventy vysokých škol právě začalo!

Práce, která ovlivňuje osudy milionů Evropanů

Právě jste absolvovali vysokou školu? Chtěli byste skvěle odstartovat svou profesní dráhu? Orgány a instituce EU nabírají čerstvé absolventy na více než 100 administrátorských míst. A o koho mají zájem? Především o dynamické osobnosti, se zápalem pro věc – tento post může být skvělým odrazovým můstkem k podnětné a různorodé profesní dráze, při níž se nabízí možnost pracovat na řešení aktuálních otázek, které ovlivňují osudy milionů Evropanů. EU má zájem o inteligentní a dynamické mladé lidi, znalé několika cizích jazyků, kteří mají chuť začít nový život v Bruselu nebo v Lucemburku, nemají problémy s vysokým pracovním tempem, vyhovuje jim mezinárodní prostředí a rádi se dále vzdělávají a pracují na svých odborných dovednostech, k čemuž jim orgány a instituce EU poskytnou široké spektrum možností. Nenechte si ujít tuto skvělou pracovní příležitost – registrace bude zahájena dne 30. března 2017.

Lidé sedí u stolu.

Máte k této práci předpoklady?

Než podáte přihlášku, rádi bychom, abyste se důkladně zamysleli, zda je kariéra v institucích EU pro vás tou správnou volbou. Vysokou konkurenci ilustruje tato skutečnost: V roce 2015 bylo do druhé fáze výběrového řízení z více než 31 000 přihlášených pozváno méně než 5 %. Na rezervním seznamu, který vzejde z tohoto výběrového řízení, se objeví pouze přibližně 124 jmen úspěšných uchazečů. Upozorňujeme, že nestačí získat pouze požadovaný minimální počet bodů. Do další fáze výběrového řízení budou pozváni pouze uchazeči s nejvyšším počtem bodů. Díky dotazníku „Je kariéra v EU pro mě?“ a testu k sebehodnocení získáte představu, s jakou pravděpodobností splníte náročné požadavky, které před vás výběrové řízení postaví.

 

Postup výběrového řízení na administrátory z řad absolventů vysokých škol 2017

Přihláška – ČÁST 1. Potvrzení vaší způsobilosti; uvedení znalosti jazyků EU
Přihláška – ČÁST 2. potvrzení volby jazyka 1 a 2; dokončení přihlášky
Testy na počítači – testy verbálního, numerického a abstraktního uvažování v jazyce 1; testovací centra na celém světě
Test E-tray (práce s elektronickou poštou) – v jazyce 2; testovací centra v členských státech EU
Hodnotící centrum – v jazyce 2; případová studie (v členských státech EU); Ústní prezentace, pohovor na základě kompetencí a skupinová úloha (v Bruselu)
Zveřejnění rezervního seznamu přibližně se 124 úspěšnými uchazeči

 

Upozornění: Letos má postup podání přihlášky mírně odlišnou podobu. Veškeré podrobnosti (spolu s odpověďmi na časté otázky) najdete zde.

Začít s přihláškou