Konkurs na AD5 dla absolwentów studiów wyższych właśnie wystartował!

Strona główna > Konkurs na AD5 dla absolwentów studiów wyższych właśnie wystartował!

Budowanie przyszłości Europy

Właśnie uzyskałeś dyplom szkoły wyższej? Interesuje Cię interesująca kariera zawodowa? Aktualnie instytucje UE przeprowadzają procedurę naboru skierowaną do dynamicznych i zmotywowanych absolwentów studiów wyższych. Do obsadzenia jest ponad 100 stanowisk o profilu administratora. Praca w charakterze administratora stanowi doskonały punkt wyjścia do zróżnicowanej ścieżki kariery zawodowej, w której będziesz mieć mógł opracowywać rozwiązania dla bieżących problemów i uczestniczyć w budowaniu wspólnej Europy. Poszukujemy kandydatów, którzy cechują się inteligencją, z determinacją dążą do celu, posługują się różnymi językami i są gotowi, aby rozpocząć nowe życie w Brukseli lub Luksemburgu. Środowisko pracy jest dynamiczne i międzynarodowe, a pracownicy mają możliwość udziału w licznych szkoleniach, aby podnosić swoje umiejętności zawodowe. Nie przegap tej fantastycznej szansy na karierę zawodową – rejestracja rozpoczyna się 30 marca 2017 r.

Urzędnicy siedzący przy stoliku

Sprawdź, czy to praca dla Ciebie

Zanim zgłosisz swoją kandydaturę, powinieneś poważnie zastanowić się, czy praca w instytucjach UE jest właściwym wyborem dla Ciebie. Przykładowo w 2015 r. zgłosiło się ponad 31 tys. kandydatów, a jedynie niecałe 5 proc. zostało zaproszonych do drugiego etapu. Konkurencja jest ogromna, a na liście rezerwowej może znaleźć się zaledwie około 124 laureatów. Pamiętaj, że nie wystarczy uzyskać wymaganego minimum punktów w testach. Tylko kandydaci z najlepszymi wynikami przechodzą do następnego etapu procedury naboru. Dzięki kwestionariuszowi „Czy kariera w UE to coś dla mnie?” oraz testowi do samooceny będziesz mógł realnie ocenić, czy jesteś w stanie sprostać wysokim wymaganiom stawianym kandydatom.

 

Konkurs dla administratorów otwarty dla absolwentów uczelni wyższych (2017 r.) – etapy procedury naboru

Zgłoszenie – CZĘŚĆ 1 Kandydat potwierdza, że spełnia kryteria udziału w konkursie, i deklaruje znajomość języków UE.
Zgłoszenie – CZĘŚĆ 2 Kandydat potwierdza swój język 1 i 2 i wypełnia formularz zgłoszeniowy.
Testy komputerowe – Testy sprawdzające rozumienie tekstu pisanego, operowanie danymi liczbowymi i myślenie abstrakcyjne w języku 1, odbywają się w jednym z naszych ośrodków egzaminacyjnych, które są rozmieszczone na całym świecie.
Symulacja typu e-tray – Odbywa się w języku 2 w ośrodkach egzaminacyjnych w państwach członkowskich UE.
Ocena zintegrowana – Odbywa się w języku 2; studium przypadku (w państwach członkowskich UE); prezentacja ustna, rozmowa badająca poziom kompetencji, zadanie do wykonania w zespole (w Brukseli).
Publikacja listy rezerwowej – Około 124 laureatów

 

Uwaga: procedura naboru nieznacznie różni się w tym roku. Wszelkie informacje i najczęściej zadawane pytania można znaleźć tutaj.

Zgłoś się