Výberové konanie pre administrátorov v roku 2017 je otvorené!

Domovská stránka > Výberové konanie pre administrátorov v roku 2017 je otvorené!

Prispejte k rozvoju Európy

Ste absolventom VŠ? Obzeráte sa po atraktívnej novej kariére? Inštitúcie EÚ momentálne hľadajú dynamických a zanietených absolventov na viac než 100 nových pozícií administrátorov. Táto pozícia je vynikajúcim odrazovým mostíkom k stimulujúcej a rôznorodej kariére, kde budete mať príležitosť venovať sa aktuálnym otázkam a skutočne prispieť k rozvoju Európy. Potrebnými vlastnosťami sú šikovnosť, zanietenosť, viacjazyčnosť a ochota začať nový život v pulzujúcich mestách Brusel alebo Luxemburg. Budete pracovať v rýchlo sa meniacom pracovnom prostredí s kolegami z rôznych národov a k dispozícii vám budú viaceré možnosti na zlepšenie profesionálnych zručností. Nenechajte si ujsť túto fantastickú kariérnu príležitosť – registrácia sa začína 30. marca 2017.

Ľudia sediaci za stolom.

Máte potrebné schopnosti?

Skôr, než sa prihlásite, mali by ste si dôkladne premyslieť, či je kariéra v EÚ pre vás naozaj tou správnou voľbou. Len pre ilustráciu, v roku 2015 sa prihlásilo vyše 31 000 uchádzačov, no do druhej fázy ich bolo pozvaných menej než 5 %. Výberové konanie je veľmi konkurenčné, pretože na rezervný zoznam sa dostane len približne 124 úspešných uchádzačov. Upozorňujeme, že v testoch nestačí získať požadovaný minimálny počet bodov. Iba tí, ktorí získajú najviac bodov, postúpia do ďalšej fázy výberového konania. Dotazník „Je kariéra v EÚ niečo pre mňa?“ spolu so sebahodnotiacim testom vám poskytnú realistickú predstavu o tom, aká je pravdepodobnosť, že sa vám podarí splniť tieto vysoké kritériá potrebné na úspech.

 

Prehľad výberového konania na pozície administrátorov v roku 2017

Prihláška – ČASŤ 1 Potvrďte, že spĺňate podmienky účasti, uveďte znalosť jazykov EÚ
Prihláška – ČASŤ 2 Potvrďte svoj 1. a 2. jazyk, vyplňte prihlášku
Počítačové testovanie – testy verbálneho, numerického a abstraktného uvažovania v 1. jazyku v testovacích centrách na celom svete
E-tray – simulované vybavovanie elektronickej pošty v 2. jazyku v testovacích centrách v členských štátoch EÚ
Hodnotiace centrum – V 2. jazyku, prípadová štúdia (členské štáty EÚ), ústna prezentácia, pohovor s dôrazom na osobitné schopnosti, skupinová úloha (v Bruseli)
Zverejnenie rezervného zoznamu – Približne 124 úspešných uchádzačov

 

Upozorňujeme, že proces podávania prihlášky sa v tomto roku mierne zmení. Informácie, podrobnosti a často kladené otázky nájdete tu.

Chcem sa prihlásiť