Co oferujemy

Zalety pracy w instytucjach UE

Gdy dołączysz do naszego zespołu, znajdziesz się wśród ludzi z całej Europy. Nie tylko będziesz pracować w międzynarodowym środowisku, możliwe również, że przeprowadzisz się do jednego z wielokulturowych i oferującego różnorodne możliwości miast: Brukseli lub Luksemburga. Obecność instytucji UE i innych międzynarodowych organizacji i przedsiębiorstw działających w tych miastach oznacza, że mieszkają tam i pracują ludzie z całego kontynentu. Dlatego możesz spodziewać się, że na ulicach usłyszysz wiele różnych języków.

Obydwa te miasta posiadają dobrą infrastrukturę handlową i oferują szeroki wybór restauracji, barów, klubów, instytucji kultury i klubów sportowych. Zarówno Bruksela, jak i Luksemburg nie należą do wielkich miast, więc z centrum można stosunkowo łatwo wyjechać za miasto. A ponieważ leżą w samym sercu Europy, wystarczy zaledwie kilka godzin, by wybrać się do Amsterdamu, Paryża czy Londynu.

Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym

Praca w instytucjach UE oferuje równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Chociaż praca w instytucjach UE jest wymagająca i pełna wyzwań, często możliwe jest wynegocjowanie możliwości godzenia życia zawodowego i rodzinnego.

Wynagrodzenie

Zarówno w przypadku umów na czas nieokreślony, jaki i umów na czas określony lub kontraktów czasowych, oferujemy konkurencyjne wynagrodzenie, które odpowiada umiejętnościom i doświadczeniu kandydatów. Wynagrodzenia zależą od stopnia zaszeregowania lub stanowiska, o które się ubiegasz.

W zależności od sytuacji życiowej, możesz mieć prawo do takich dodatków jak dodatek zagraniczny, dodatek na dziecko pozostające na utrzymaniu lub dodatek transportowy.

Życie rodzinne

Jeżeli masz rodzinę lub planujesz jej założenie, Bruksela i Luksemburg oferują naukę w doskonałych krajowych, europejskich i międzynarodowych szkołach. Pomożemy Ci skontaktować się ze żłobkami, grupami przedszkolnymi itp.

Możliwości w zakresie szkoleń

Pracując dla instytucji UE, będziesz stale rozwijać swoje umiejętności, tak by spełniać wymogi, jakie stawiać będzie przed Tobą pełna wyzwań kariera. Na co dzień będziesz słyszeć wokół siebie wiele języków, tak więc ich nauka będzie stanowić ważny element rozwoju kariery. Aby uzyskać pierwszy awans, będziesz musiał udowodnić znajomość trzeciego języka europejskiego. Instytucje europejskie oferują kursy wszystkich języków urzędowych, aby ułatwić Ci komunikację ze wszystkimi członkami Twojego zespołu. Możesz wybrać jeden z sześciu poziomów (od początkującego po zaawansowany), kurs intensywny i zajęcia odbywające się dwa razy w tygodniu, bądź też kursy w formie elektronicznej (e-learning).

Oprócz szkoleń językowych oferujemy również możliwość doskonalenia umiejętności zawodowych niezbędnych na kolejnych etapach Twojego rozwoju zawodowego. Wszystkim kandydatom, którzy pomyślnie przeszli procedurę naboru, zapewniamy więc możliwość ciągłego uczenia się.