ELi institutsioonides on talendid hinnas!
Meie visioon ja ülesanne
EPSO järgib võrdsuse ja mitmekesisuse põhimõtet. Selleks et ELi institutsioonid tagaks kõigile võrdsed võimalused ja võtaks arvesse tänapäevast mitmekesisust, lähtume järgmistest põhimõtetest ja eesmärkidest.
- EPSO tagab võrdsed võimalused, kohtlemise ja juurdepääsu kõigile kandidaatidele, olenemata nende soost, rassist, nahavärvist, etnilisest või sotsiaalsest päritolust, geneetilistest omadustest, keelest, usutunnistusest või veendumustest, poliitilistest või muudest arvamustest, rahvusvähemusse kuulumisest, varalisest seisundist, sünnipärast, puuetest, vanusest või seksuaalsest sättumusest.
- EPSO järgib valikumenetlustes kaasatuse põhimõtet ja annab kõigile kandidaatidele võrdsed võimalused rakendada täies mahus oma oskusi, määrates kindlaks neid segavad tegurid, erapoolikuse ja diskrimineerimisohud ning kõrvaldades need.
- EPSO edendab võrdseid võimalusi ning suhtleb erinevate huvirühmade ja eksperdiorganisatsioonidega, et jõuda võimalikult erinevate kandidaatideni.
- EPSO soovib suurendada töötajate mitmekesisust ja aidata ELi avalikul teenistusel esindada kõiki ELi kodanikke, kelle heaks me töötame.
- Kuidas me oma põhimõtteid praktikas ellu viime?
-
Tutvuge konkreetsete sammudega, mille abil oleme muutnud võrdsed võimalused ja mitmekesisuse toimivaks tegelikkuseks.
- Tagame testiküsimuste erapooletuse, korraldades süstemaatilisi statistilisi analüüse ja järelevalvet.
- Meie valikumeetodid põhinevad standarditud ja objektiivsetel pädevuspõhistel hindamistel.
- Teeme anonüümseid elulookirjelduste kontrolle ja hindamisi üksnes objektiivsete kriteeriumide alusel.
- Puude või erivajaduste puhul püüame teid toetada mõistlike abinõudega.
- Rakendame ÜRO puuetega inimeste õiguste konventsiooni.
- Teeme võrdsuse ja mitmekesisuse seisukohast süstemaatiliselt valikumenetluste ning testide ja katsete kontrolle/auditeid. Teeme kindlaks segavad tegurid ja tõkked, mis võivad teie valikumenetluses osalemist mõjutada ja võtame parandusmeetmeid.
- Teeme regulaarselt juurdepääsetavuskontrolle, et pidevalt parandada meie teabevahetuse, valikumenetluste ning testide ja katsete juurdepääsetavust. Vajaduse korral pakume kohandatud vorminguid, mida saab kasutada tehniliste abivahendite ja individuaalse abi puhul. Integreerime juurdepääsetavusnõuded kõigisse uutesse IT-lahendustesse.
- Koolitame teie pädevuse hindamise eest vastutavaid valikukomisjoni liikmeid, et nad teaksid, kuidas valida ja värvata kandidaate kõige erapooletumal, objektiivsemal ja professionaalsemal viisil, järgides võrdsete võimaluste ja võrdse kohtlemise põhimõtet.
- Meie eesmärk on moodustada tasakaalustatud valikukomisjonid, et vältida erapoolikuid valikuid ja diskrimineerimist. Püüame valikukomisjonidesse leida eri taustaga inimesi ja tagada tasakaalu soo, rahvuse, keele, personalikomiteelise kuuluvuse ja haldusküsimuste alusel.
- Kogume kandidaatidelt süstemaatiliselt tagasisidet, mis võimaldab meil oma tegevust pidevalt täiustada.
- Tagame parima teabevahetuse, et leida kandidaate kõikidest ELi liikmesriikidest, kasutades sihtotstarbelisi viise peamiste sihtrühmadeni jõudmiseks. See hõlmab ka ELi töötajatest saadikuid, kes peavad ELis elamise ja töötamise kohta blogisid, et näidata potentsiaalsetele kandidaatidele, mida töökoht ELis endast kujutab. Samuti esindavad meid kõrgkoolides ELi saadikutena tegutsevad üliõpilased ning tutvustame end karjääriüritustel, messidel jms.
- Soolise võrdõiguslikkuse probleemi lahendamiseks on EPSO võtnud erinevaid meetmeid, nagu käimasolev psühhomeetriline tegevuskava, mille eesmärk on jätkuvalt parandada testide (eelkõige psühhomeetriliste ja muude eelvalikuetapi testide) korraldamist. Lisaks sellele koolitatakse hindamiskeskuses kandidaatide pädevusi hindavaid valikukomisjoni liikmeid, et nad teaksid, kuidas tagada võrdsed võimalused ja kohtlemine vestluse ning muude katsete ajal.
Mis tahes valikuetapi põhieesmärk on minimeerida soolist mõju ning pakkuda naistele ja meestele oma oskuste näitamiseks võrdseid võimalusi.
Seepärast on EPSO teinud üksikasjalikke uuringuid ja võtnud meetmeid, et vältida naiste ja meeste vahelist diskrimineerimist ning tagada, et mõlemal sool oleksid oma oskuste ja potentsiaali näitamiseks võrdsed võimalused.
- Puue/erivajadused
-
Teie puue või terviseprobleem ei tohiks teid takistada valikumenetluses osalemast.
EPSO on kehtestanud toimiva mõistlike abinõude menetluse, mille aluseks on asjaomase valdkonna rahvusvahelised parimad tavad. See võimaldab meil kindlaks teha puudest või terviseprobleemist tingitud tõkked ja takistused ning erivajadustega kandidaatidel näidata oma oskusi võrdsetel alustel teiste kandidaatidega.
Vajate valikutestide jaoks eritingimusi?
Lugege eri etappe tutvustavat teabelehte selle kohta, kuidas taotleda eritingimusi valikumenetlustes osalemiseks.
Kui teil ei ole tugitehnoloogia abil võimalik käesolevale dokumendile ligi pääseda, siis juurdepääsetavas vormingus teave on siin.
Vaadake EPSO uut juhendit mõistlike abinõude kohta ning tutvuge üksikasjade, näpunäidete ja nõuannetega, mis käsitlevad seda, kuidas taotleda EPSO valikumenetluses osalemiseks eritingimusi.
Vaadake ka allpool esitatud videot võimalike eritingimuste kohta.
Lisateabe saamiseks saatke e-kiri aadressil epso-accessibility@ec.europa.eu
- Milliseid eritingimusi võidakse mulle pakkuda?
-
Sõltuvalt teie puudest või terviseprobleemist ning selle raskendavast mõjust testi tegemisele, peaksite meile teada andma, milliseid eritingimusi tuleks teie puhul rakendada. EPSO arvates on kandidaat ise võimeline oma puuet või terviseprobleemi kõige paremini hindama.
Hinnates iga juhtumit eraldi ja võttes arvesse teie tõendavaid dokumente ning EPSO kogemusi mõistlike abinõude valdkonnas erivajadustega kandidaatide puhul, pakutakse teile lahendusi sõltuvalt testist, millel peate osalema. Seepärast võivad teile võimaldatavad abinõud praktikas erineda nendest, mida te taotlesite.
Mõned näited võimalikest eritingimustest:
- juurdepääsetavuse tagamine
- lisaaeg testi tegemiseks
- suurem tekstisuurus või suurendustarkvara
- väljatrükid Braille’ kirjas või spetsiaalne Braille’ klaviatuur
- ekraanilugejad
- viipekeelne tõlge
- kohandatud valgustus ja reguleeritava kõrgusega kirjutuslaud
- individuaalne abi ja veel palju muud…
Ülevaade abinõudest, mida on võimalik EPSO valikumenetlustes kasutada.
Tehnilisi abivahendeid on praegu võimalik kasutada üksnes Brüsselis asuvas hindamiskeskuses. EPSO tegeleb praegu võimaluste laiendamisega, et tehnilisi abivahendeid saaks kasutada ka valikumenetluse teistes etappides ja eri liiki testide puhul. Vahepeal jätkame teie vajaduste analüüsimist ning pakume abi ja ajutisi abinõusid, et saaksite teste teha võimalikult heades tingimustes. Valikumenetluse eri etappides on võimalik kasutada kõiki muid abinõusid.
Teil on probleeme juurdepääsetavusega?
Juurdepääsetavus on EPSO jaoks väga oluline ning me töötame pidevalt selle nimel, et täiustada meie teabevahetuse ja valikumenetluste juurdepääsetavust. Järjepidevalt korraldatakse juurdepääsetavuse kontrolle, et näha, millises olukorras me oleme ja kuidas seda veelgi parandada. Juurdepääsetavusnõuded on integreeritud kõigisse uutesse IT-lahendustesse; pakume tehniliste abivahendite jaoks selliseid dokumente juurdepääsetavas vormingus, mis ei ole praegu täielikult juurdepääsetavad, ning püüame muuta oma veebisaiti nii, et see jõuaks veebisisu juurdepääsetavussuuniste (WCAG 2.0) AA tasemele.
Kas teil on jätkuvalt probleeme meie veebisaidi teatavate osade ja/või dokumentide juurdepääsetavusega? Või soovite anda tagasisidet ja aidata meil parandada meie veebisaidi/valikumenetluste juurdepääsetavust? Võtke meiega ühendust ja vastame teile esimesel võimalusel!