Bieži uzdotie jautājumi

Citi

Kā tiek nodrošināta vienlīdzīga attieksme?

Pirms atlases tiek pieņemti objektīvi novērtēšanas kritēriji, kas atbilst paziņojumam par konkursu, un tos konsekventi piemēro visiem kandidātiem, nodrošinot vienlīdzīgu attieksmi.

vairāk

Vai varu pārlikt uz citu datumu konkrēta gadījuma izpētes testu, rakstveida pārbaudījumu attiecīgajā jomā, e-simulāciju vai tulkošanas testu?

Nē, jūs nevarat izmainīt konkrēta gadījuma izpētes testa, rakstveida pārbaudījuma attiecīgajā jomā, e-simulācijas vai tulkošanas testa datumu un laiku.

vairāk

Kādu klaviatūru lietošu, kārtojot datorizētos pārbaudījumus?

Kārtojot daudzizvēļu testus (tostarp e-simulācijas testus), kandidātiem klaviatūra nav vajadzīga. Gadījuma izpētei un rakstveida pārbaudījumam attiecīgajā jomā jums automātiski iedalīs klaviatūru, kas atbilst jūsu otrajai valodai. Uzaicinājuma vēstulē jums prasīs pārbaudīt un vajadzības gadījumā izmainīt izvēlēto klaviatūru.

vairāk

Esmu grūtniece vai baroju bērnu ar krūti, tāpēc man ir jautājumi saistībā ar manu līdzdalību atlases testos. Ar ko man ir jāsazinās?

Ja konkursa reģistrācijas periodā esat grūtniecības stāvoklī, savā pieteikuma veidlapā varat iesniegt jautājumus, ziņot par problēmām vai pieprasīt pielāgojumus, pievienojot ārsta izziņu, kas apstiprina grūtniecību un paredzēto dzemdību datumu. Ja konkursa norises laikā uzzināt, ka esat grūtniecības stāvoklī, vai paredzamas dzemdības, lūdzam sazināties ar mums pēc iespējas ātrāk, sniedzot iepriekš minēto informāciju un nosūtot ārsta izziņu, kas apstiprina paredzamo vai faktisko dzemdību datumu. Pēc jūsu lūguma izskatīšanas mēs informēsim jūs par iespējamiem risinājumiem.

vairāk

Man ir invaliditāte vai slimība — tāpēc man vajadzīgi pielāgojumi atlases testos. Kas man ir jādara?

Ja jums nepieciešami pielāgojumi atlases testu veikšanai invaliditātes vai slimības dēļ un vēlaties iesniegt prasību par pielāgojumiem, jums ir vienkārši jāievēro procedūra, kas izklāstīta mūsu vienlīdzīgu iespēju lapā. Tur atradīsiet arī dažādus iespējamo pielāgojumu veidus. Lai varētu izmantot atbilstošus pielāgojumus atlases testu laikā, atcerieties, ka jums vajadzēs iesniegt kompetentas valsts organizācijas un/vai speciālista izdotu izziņu, kas apstiprina jūsu invaliditāti vai slimību.

vairāk

Kur varu atrast sīkāku informāciju par testiem?

Pilnīgs testu saraksts konkrētajai atlases procedūrai ir pieejams paziņojumā par konkursu / uzaicinājumā izteikt ieinteresētību. Dažus testu paraugus varat atrast īpašā mūsu vietnes lapā. Izņemot testu paraugus, EPSO nenodrošina nekādus gatavošanās materiālus vai padomus testu kārtošanai. Dažas dalībvalstis rīko kursus, kuros ES pilsoņus apmāca dalībai ES iestāžu atklātajos konkursos. Ja gribat uzzināt vairāk, ielūkojieties jau minētajā tīmekļa lapā.

vairāk

Vai tiek kompensēti ceļa izdevumi?

EPSO nekompensē ceļošanas izdevumus, kas jums radušies, piedaloties datorizētos testos un priekšatlases vai vidējā posma testos (proti, kārtojot daudzizvēļu testus, e-simulācijas testu un tulkošanas pārbaudījumus). Kandidātiem, kas kārto konkrēta gadījuma izpētes testu vai rakstveida pārbaudījumu attiecīgajā jomā un dzīvo ārpus ES, ir tiesības uz ceļošanas izdevumu kompensāciju, ja šie pārbaudījumi ir daļa no vērtēšanas centra pārbaudījumiem (šo informāciju meklējiet attiecīgajā konkursa paziņojumā).

vairāk

Kas ir pašnovērtējumam domātie testi?

Dažās atlases procedūrās jums pirms pieteikšanās liks kārtot pašnovērtējumam paredzētus testus.   Šie pārbaudījumi jums palīdzēs iepazīties ar datorizētajiem priekšatlases testiem, kas jums būs jākārto pirmajā atlases procedūras posmā (piemēram, teksta loģiskās analīzes tests, matemātisko iemaņu tests, abstraktās domāšanas tests).    Šie  testi ir tikai rīks sevis novērtēšanai. Jūs drīkstat piedalīties atlases procedūrā tad, ja tos neesat izturējis. To rezultātus nereģistrē un neņem vērā arī tad, ja esat nolēmis pieteikties.

vairāk

Kas ir anketa “ES karjera, mana karjera?”?

Pirms pieteikšanās atsevišķām kandidātu atlases procedūrām no jums prasīs aizpildīt anketu “ES karjera, mana karjera?”. Šī anketa jums palīdzēs saprast, vai jums ir pareizs priekšstats par to, ko nozīmē strādāt ES iestādēs. Katru gadu EPSO organizē dažādus konkursus, kas aptver dažādas pakāpes un jomas.   Lielākajā daļā šo konkursu ir daudz pieteikumu iesniedzēju, kam nesekmējas atlases procesa dažādos posmos.  Tādēļ pirms pieteikšanās ir lietderīgi rūpīgi apsvērt, ko tas nozīmē strādāt ES iestādēs un kādā mērā tas atbilst jūsu priekšstatam par darba vidi.  Šie testi ir pašpārbaudes...

vairāk

Kādi norādījumi jāievēro, kārtojot datorizētos testus?

Izlasiet paziņojumu par konkursu vai uzaicinājumu izteikt ieinteresētību par jūsu atlases procedūru, lai uzzinātu jautājumu skaitu, testa ilgumu un testa nokārtošanai nepieciešamo punktu skaitu. Ierašanās testēšanas centrā Testēšanas centra adrese ar saiti ir norādīta jūsu rezervācijas apstiprinājumā. Šis apstiprinājums ir atrodams jūsu EPSO kontā, kolīdz esat rezervējis testus. Jums jāierodas vismaz 30 minūtes pirms rezervētā laika. Netiek garantēts, ka būs iespējams kārtot testu, ja nokavēsiet vai neieradīsieties rezervētajā laikā.Aicinām jūs pirms došanās uz pārbaudījumu izlasīt atbildi...

vairāk

Kā varu rezervēt datorizētos testus?

Par rezervēšanas perioda sākuma un beigu datumiem jūs informēs jūsu EPSO kontā vai EPSO tīmekļa vietnē. Saite uz mūsu darbuzņēmēja rezervācijas sistēmu jūsu EPSO kontā būs aktīva tikai rezervēšanas periodā. Varēsiet izvēlēties datumu, laiku, valsti un testēšanas centru atbilstīgi pieejamībai. Ņemiet vērā, ka ne par visiem testēšanas centriem būs redzams, ka tie pieejami visos laikos. Dažādu testēšanas centru kapacitāti plāno, par pamatu ņemot katra centra darbalaiku, pieejamo darbstaciju skaitu, kā arī to kandidātu skaitu, kuri ir izvēlējušies attiecīgo centru. Dažiem testiem (tulkošanas...

vairāk

Kas notiks pēc tam, kad būšu testus rezervējis?

Uzreiz pēc rezervācijas jūs saņemsiet apstiprinājuma e-pastu no “Prometric”. Ja to nesaņemat, pārbaudiet savu mēstuļu filtru un surogātpastu. Eksāmena kods, kas norādīts apstiprinājuma e-pastā attiecībā uz daudzizvēļu testiem un e-simulācijas pārbaudījumu, atbilst jūsu otrajai valodai, proti, valodai, kurā tiek sniegti norādījumi testa vidē. Konkrēta gadījuma izpētei, rakstveida pārbaudījumam attiecīgajā jomā un tulkošanas pārbaudījumiem šis kods atbilst arī papildu informācijai par pārbaudījuma valodu un tastatūru. 48 stundu laikā pēc rezervācijas apstiprinājums tiks augšupielādēts arī jūsu...

vairāk

Vai atradāt atbildi?