Vēlaties gūt priekšstatu par darbu ES iestādēs? Tad piesakieties uz praksi!
Katru gadu ES praktikantu programmas piedāvā aptuveni 1900 jauniešiem iespēju uzlabot profesionālās iemaņas, pilnveidoties un padziļināt zināšanas par ES. Vairums ES iestāžu jaunajiem augstskolu absolventiem piedāvā prakses programmas, kas parasti ilgst 3–5 mēnešus.
Prakse, ko var iziet visdažādākajās jomās, sniedz ļoti labu ieskatu ES iestāžu darbā. Darba pienākumi lielā mērā ir atkarīgi no attiecīgā dienesta, un aptvertās jomas ir ļoti dažādas: tas var būt darbs konkurences tiesību, cilvēkresursu, vides politikas, komunikācijas un daudzās citās jomās.
Atlases procedūras organizē katra ES iestāde vai aģentūra atsevišķi. Zemāk varat skatīt dažas no iespējām, kuras ir pieejamas. Ņemiet vērā, ka var būt tā, ka visas pieejamās iespējas netiek parādītas šajā vietnē.
Robēra Šūmana vārdā nosauktā prakse
Robēra Šūmana vārdā nosauktās prakses mērķis ir sniegt ieguldījumu ES pilsoņu izglītībā, kas saistīta ar Eiropas Savienību, un dot arī ieskatu Eiropas Parlamenta darbā.
Kas var pieteikties: augstāko izglītību ieguvušas personas, kas sasniegušas vismaz 18 gadu vecumu. Kandidātiem ir ļoti labi jāpārvalda vismaz divas no ES oficiālajām valodām, un viņi nedrīkst būt iepriekš nostrādājuši ilgāk par diviem secīgiem mēnešiem kādā ES iestādē vai struktūrā.
Ilgums: 5 mēneši
Vai tiek maksāts pabalsts: jā (apmēram 1300 eiro).
Sākuma datums: 1. marts un 1. oktobris
Sīkāka informācija: https://ep-stages.gestmax.eu/website/homepage
Apmaksāta stažēšanās Eiropas Savienības Padomē
Stažiera ikdienas pienākumi ir atkarīgi no dienesta vajadzībām un kopumā ir līdzīgi karjeras sākumā esošu zemākā līmeņa administratoru (pastāvīgā darbā pieņemtu ierēdņu) pienākumiem, piemēram: gatavot sanāksmes un tās protokolēt, piedalīties COREPER un Padomes darba sagatavošanas struktūru sanāksmēs, veikt izpēti kādam konkrētam projektam, tulkot un sastādīt dokumentus, rakstīt ziņojumus. Stažieri arī ir aicināti piedalīties mācību programmā, kuras ietvaros jāpiedalās mācību braucienos un konferencēs citās ES iestādēs Briselē, Luksemburgā vai Strasbūrā.
Kas var pieteikties: ES pilsoņi, kas līdz pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām ir beiguši vismaz pirmo augstskolas studiju posmu (ieguvuši bakalaura grādu) un kam ir sertifikāts par iegūto grādu vai līdzvērtīgs dokuments.
Ilgums: 5 mēneši.
Vai tiek maksāts: Jā. 1220,78 eiro mēnesī, kā arī tiek kompensēti ceļa izdevumi un iedota atlaižu karte Padomes ēdnīcai.
Sākuma datums:
- 1. februāris (pieteikumu iesniegšanas periods apmēram augustā/septembrī — galīgos datumus noskaidrojiet tad).
- 1. septembris (pieteikumu iesniegšanas periods apmēram februārī/martā — galīgos datumus noskaidrojiet tad).
Sīkāka informācija: http://www.consilium.europa.eu/en/trainee/
Neapmaksāta obligātā stažēšanās Eiropas Savienības Padomē
Stažiera ikdienas pienākumi ir atkarīgi no dienesta vajadzībām un kopumā ir līdzīgi karjeras sākumā esošu zemākā līmeņa administratoru (pastāvīgā darbā pieņemtu ierēdņu) pienākumiem: gatavot sanāksmes un tās protokolēt, piedalīties COREPER un Padomes darba sagatavošanas struktūru sanāksmēs, veikt izpēti kādam konkrētam projektam, tulkot un sastādīt dokumentus, rakstīt ziņojumus. Stažieri arī ir aicināti piedalīties studiju programmā, kuras ietvaros jāpiedalās mācību braucienos un konferencēs citās ES iestādēs Briselē, Luksemburgā vai Strasbūrā.
Kas var pieteikties: šo iespēju var izmantot augstskolas trešā, ceturtā vai piektā kursa studenti, kas ir ES pilsoņi un kuriem studiju programmā paredzēta obligātā mācību prakse.
Ilgums: 2–5 mēneši.
Vai tiek maksāts: nē. Tiek kompensēti ceļa izdevumi. Atlaižu karte Padomes ēdnīcai. Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana.
Sākuma datums:
- 1. februāris (pieteikšanās periods apmēram septembrī/oktobrī – galīgos datumus noskaidrojiet tad).
- 1. septembris (pieteikšanās periods apmēram februārī/martā – galīgos datumus noskaidrojiet tad).
Sīkāka informācija: http://www.consilium.europa.eu/en/trainee/
Eiropas Savienības Padome – Pozitīvas rīcības programma stažieriem ar invaliditāti
Stažiera ikdienas pienākumi ir atkarīgi no dienesta vajadzībām un kopumā ir līdzīgi karjeras sākumā esošu zemākā līmeņa administratoru (pastāvīgā darbā pieņemtu ierēdņu) pienākumiem, piemēram: organizēt sanāksmes un tās protokolēt, piedalīties COREPER un Padomes darba sagatavošanas struktūru sanāksmēs, veikt izpēti kādam konkrētam projektam, tulkot un sastādīt dokumentus, rakstīt ziņojumus. Stažieri arī ir aicināti piedalīties studiju programmā, kuras ietvaros jāpiedalās mācību braucienos un konferencēs citās ES iestādēs Briselē, Luksemburgā vai Strasbūrā.
Kas var pieteikties: stažēšanās ir paredzēta augstskolu absolventiem un trešā, ceturtā vai piektā kursa studentiem ar atzītu invaliditāti.
Ilgums: 5 mēneši.
Vai tiek maksāts: jā. 1220,78 eiro mēnesī, kā arī tiek kompensēti ceļa izdevumi un iedota atlaižu karte Padomes ēdnīcai. Stažieri ar invaliditāti, iesniedzot pienācīgu pamatojumu, var saņemt papildu summu līdz pat 50 % apmērā no stažēšanās stipendijas.
Sākuma datumi:
- 1. februāris (pieteikšanās periods apmēram septembrī/oktobrī – galīgos datumus noskaidrojiet tad).
- 1. septembris (pieteikšanās periods apmēram februārī/martā – galīgos datumus noskaidrojiet tad).
Sīkāka informācija: http://www.consilium.europa.eu/en/trainee/
Prakse
Eiropas Komisijas stažieru programma ir domāta augstskolu absolventiem no visas pasaules.
Prakse (jeb stažēšanās) ir pieejama visdažādākajās jomās un sniedz ļoti labu ieskatu ES iestāžu darbā. Darba saturs lielā mērā ir atkarīgs no attiecīgā dienesta, kurā nonāksiet. Iespējas iziet praksi ir tādās jomās kā konkurences tiesības, cilvēkresursi, vides politika, komunikācija un daudzās citās jomās.
Praktikantiem uztic tādus pašus pienākumus kā nesen darbā pieņemtiem augstskolu absolventiem. Piemēram, rīkot darba grupas un sanāksmes, apkopot informāciju un dokumentus, sagatavot ziņojumus un atbildēt uz jautājumiem, kā arī piedalīties nodaļas sanāksmēs un citos pasākumos. Ir arī uzdevumi, kas saistīti ar konkrētās nodaļas specifiku. Proti, juristi Komisijā nedarīs to pašu, ko ekonomisti Revīzijas palātā vai plaša profila speciālisti Parlamentā.
Kas var pieteikties: augstskolu absolventi jebkurā specialitātē, ja viņu grāds jau ir piešķirts (ja diploms vēl nav izsniegts, parasti var tā vietā iesniegt akadēmisko izziņu). Praktikantam nav obligāti jābūt ES pilsonim (neliels skaits vietu ir rezervēts ārpussavienības valstu pilsoņiem). Tomēr parasti pieprasa, lai praktikants zinātu divas ES valodas. Darba pieredze un pēcdiploma izglītība ir pluss, bet parasti nav nepieciešamas.
Ilgums: 5 mēneši
Vai tiek maksāts pabalsts: jā (2018. gada 1. martā tā apjoms ir 1176,83 eiro. Tiek segti ceļošanas izdevumi.)
Sākuma datums: 1. marts un 1. oktobris
Sīkāka informācija: https://ec.europa.eu/stages/
Eiropas Savienības Tiesa, prakse Mutiskās tulkošanas direkcijā
Prakse Mutiskās tulkošanas direkcijā pirmām kārtām ir domāta diplomu nesen saņēmušiem konferenču tulkiem, kuru valodu kombinācijās Mutiskās tulkošanas direkcija ir ieinteresēta. Prakses mērķis ir dot jauniem mutiskajiem tulkiem iespēju pilnveidot tulkošanas iemaņas, it īpaši juridiskajā jomā, kas ietver lietu sagatavošanu, terminoloģisko izpēti, kā arī praktiskos uzdevumus "mēmajā kabīnē".
Kas var pieteikties: Diplomēti konferenču tulki, kuri nesen pabeiguši konferenču tulkošanas studijas un kuriem ir franču valodas lasītprasme.
Ilgums: 10–12 nedēļas.
Sīkāka informācija: https://curia.europa.eu/jcms/jcms/Jo2_7008/
Prakse
Eiropas Savienības Tiesa ik gadu piedāvā ierobežotu skaitu apmaksātu prakses vietu uz piecu mēnešu termiņu. Praktikanti galvenokārt tiek nodarbināti Juridiskās tulkošanas direkcijā, Pētniecības un dokumentācijas direkcijā, Saziņas direkcijā, Protokola un apmeklējumu direkcijā, pie Administratīvo lietu juridiskā padomnieka, Vispārējās tiesas kancelejā un Mutiskās tulkošanas direkcijā.
Kas var pieteikties: Kandidāti, kuriem ir augstākās izglītības diploms tiesību zinātnēs vai politikas zinātnēs (primāri, tiesību zinātnēs) un franču valodas zināšanas.
Ilgums: 5 mēneši.
Apmaksa: Ir, aptuveni 1120 eiro mēnesī.
Sākuma datums: 1. marts un 1. oktobris.
Sīkāka informācija: https://curia.europa.eu/jcms/jcms/Jo2_7008/en/
Eiropas Centrālā banka
Eiropas Centrālās bankas (ECB) stažieru programma dod iespēju studiju laikā iegūtās zināšanas pielietot praktiski un gūt labāku izpratni par darbu Eiropas iestādē. Kā stažieris jūs varēsiet iepazīties ar ECB darbību un palīdzēt ECB uzdevumu izpildē. Stažieri savus pienākumus, kas atšķiras atkarībā no konkrētās nodaļas, pilda kāda darbinieka uzraudzībā. Pienākumi var ietvert, piemēram, izpēti, ziņojumu projektu izstrādi, statistikas datu apkopošanu, ar darbību saistītu uzdevumu izpildi un piedalīšanos “ad hoc” pētījumos.
Kas var pieteikties: ES dalībvalstu vai valsts, kas pabeigusi pievienošanās sarunas, pilsoņi, kuri ir pabeiguši vismaz studiju pirmo ciklu (bakalaura grāds).
Ilgums: 3–6 mēneši (var pagarināt vienu reizi uz laiku līdz 12 mēnešiem).
Apmaksa: Ir, aptuveni 1050 eiro mēnesī.
Sākuma datums: Tiklīdz parādās vakance.
Sīkāka informācija: http://www.ecb.europa.eu/careers/what-we-offer/traineeship/html/index.en.html
Prakse
Eiropas Revīzijas palāta ik gadu rīko trīs prakses ciklus tās darbam svarīgās jomās.
Kas var pieteikties: ES pilsoņi, kas ieguvuši atzītu augstskolas līmeņa diplomu vai beiguši vismaz četrus augstskolas studiju semestrus kādā no Revīzijas palātas darbā svarīgām jomām (audits, budžets, grāmatvedība, vadība, cilvēkresursi, rakstiskā tulkošana, komunikācija, starptautiskās attiecības, jurisprudence).
Ilgums: 3, 4 vai 5 mēneši.
Apmaksāta prakse: jā, aptuveni 1350 eiro (atkarībā no pieejamajām budžeta iespējām).
Sākuma datums: 1. februāris, 1. maijs un 1. septembris (katru gadu).
Sīkāka informācija: https://www.eca.europa.eu/en/Pages/traineeshipcomplet.aspx
Eiropas Ārējās darbības dienests
Eiropas Savienība jau ilgu laiku piedāvā stažēšanās programmas, kurās stažieri dodas uz ES delegācijām visā pasaulē. Stažēšanās programmas galvenokārt paredzētas studentiem un diplomu nesen saņēmušiem absolventiem. Tās veidoti kā izglītības projekti, kas neparedz līgumiskas vai darba attiecības ar attiecīgo delegāciju.
Kas var pieteikties: Atkarībā no konkrētā prakses veida uz stažēšanos ES delegācijās var pieteikties ES pilsoņi, to kandidātvalstu pilsoņi, kuras ir pabeigušas sarunas par pievienošanos ES, kā arī uzņēmējas valsts pilsoņi. Kandidātiem, kuri piesakās uz apmaksātu stažēšanos, jābūt nesen absolvējušiem universitāti vai līdzvērtīgu augstākās izglītības iestādi un ieguvušiem vismaz bakalaura līmeņa diplomu. Tiem, kas piesakās uz neapmaksātu obligāto stažēšanos, jābūt universitātes vai citas augstākās izglītības iestādes trešā, ceturtā vai piektā kursa studentiem. Tāpat potenciālajiem stažieriem jāspēj mutiski sazināties ES delegācijas darba valodā, un uzņēmējas valsts oficiālās valodas zināšanas tiks uzskatītas par priekšrocību.
Ilgums: ne vairāk kā 6 mēneši.
Apmaksa: diplomu nesen saņēmušiem absolventiem ar darba pieredzi, kas nepārsniedz vienu gadu.
Neapmaksātā obligātā stažēšanās: studentiem, kuri jau dzīvo un studē uzņēmējas valstī.
Sīkāka informācija: https://eeas.europa.eu/headquarters/headquarters-homepage/39144/traineeship-eu-d...
Prakse
Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja augstskolu absolventiem piedāvā iziet praksi divreiz gadā. Prakses laikā iespējams uzzināt vairāk par EESK pienākumiem un darbību, kā arī gūt darba pieredzi daudzkultūru vidē.
Kas var pieteikties: augstskolu absolventi, kas ir Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi.
Ilgums: 5 mēneši.
Vai tiek maksāts: jā, aptuveni 1190 eiro mēnesī.
Sākuma datums: 16. februāris un 16. septembris.
Sīkāka informācija: https://www.eesc.europa.eu/en/work-with-us/traineeships/long-term-traineeships
Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja, īstermiņa prakse
Ik pa laikam var pieteikties uz neapmaksātu īstermiņa praksi, turklāt nav vecuma ierobežojuma.
Kas var pieteikties: Studenti un diplomu nesen saņēmuši augstskolu absolventi
Ilgums: 1–3 mēneši.
Apmaksa: Nav.
Sākuma datums: Tiklīdz parādās vakance.
Sīkāka informācija: https://www.eesc.europa.eu/en/work-with-us/traineeships/short-term-traineeships
Prakse
Stažējoties Reģionu komitejā, jums būs iespēja ielūkoties politiskās asamblejas dinamiskajā ikdienas darbā. Uzzināsiet, kādi ir Reģionu komitejas mērķi un darbs Eiropas integrācijas jomā. Katrs stažieris tiek norīkots darbā kādā no Reģionu komitejas dienestiem, bet darbs lielā mērā ir atkarīgs no konkrētās nodaļas. Dažu nodaļu darba kārtībā vairāk ir politiskie jautājumi, citās – administratīvie. Stažieriem paredzētie darba uzdevumi ir līdzvērtīgi tiem, ko veic jaunākie speciālisti ierēdņu pakāpē AD5.
Kas var pieteikties: Augstskolu absolventi no ES dalībvalstīm vai ES oficiālajām kandidātvalstīm, kuri ļoti labi pārvalda kādu no ES oficiālajām valodām un apmierinošā līmenī vēl vienu ES darba valodu (franču vai angļu valodu).
Ilgums: 5 mēneši.
Apmaksa: Ir, aptuveni 1000 eiro mēnesī.
Sākuma datums: 16. februāris un 16. septembris.
Sīkāka informācija: https://cor.europa.eu/en/about/Pages/traineeships.aspx
Reģionu komiteja, valsts ierēdņu stažēšanās
Šajā stažēšanās programmā iecerēts ieinteresētās personas iepazīstināt ar Reģionu komitejas politikas procesiem, sniedzot praktiskas zināšanas un vispārēju informāciju par Reģionu komitejas darbu vietējā un reģionālā līmenī. Iepazīstoties ar Reģionu komitejas darbu, stažieri gūs vispārēju priekšstatu par Eiropas sadarbības un integrācijas mērķiem un varēs izmantot iespēju strādāt daudzkultūru un daudzvalodu vidē.
Kas var pieteikties: Ierēdņi no ES dalībvalstu vietējām, reģionālajām un valsts iestādēm vai ES oficiālajām kandidātvalstīm. Stažieriem jābūt savas jomas speciālistiem, kuri savā amatā pilda ES administratoru līmenim atbilstošus pienākumus.
Ilgums: 1–4 mēneši (var pagarināt līdz 6 mēnešiem).
Apmaksa: Nav. Atalgojumu nodrošina nosūtošā iestāde.
Sākuma datums: Tiklīdz parādās vakance.
Sīkāka informācija: https://cor.europa.eu/en/about/Pages/traineeships.aspx
Reģionu komiteja, īstermiņa mācību braucieni
Daļu studiju laika pavadot darbā Reģionu komitejā, stažieri var īstenot kādu no mācību projektiem un vienlaikus gūt unikālu praktisku darba pieredzi. Stažieri, kuriem tiek piedāvāta iespēja strādāt daudzkultūru un daudzvalodu vidē, var gūt praktisku pieredzi un zināšanas par Reģionu komitejas ikdienas darbu.
Kas var pieteikties: ES dalībvalstu vai ES oficiālo kandidātvalstu pilsoņi, kuriem ir vismaz bakalaura līmeņa diploms.
Ilgums: 1–4 mēneši (var pagarināt līdz 6 mēnešiem atkarībā no pieejamā finansējuma).
Apmaksa: Nav.
Sīkāka informācija: https://cor.europa.eu/en/about/Pages/traineeships.aspx
Prakse
EIB piedāvā ierobežotu skaitu prakses vietu studentiem un augstskolu beidzējiem, kuri vēlas uzzināt vairāk par bankas darbu vai iegūt pieredzi savā studiju jomā. Ir 4 dažādas prakses programmas: EIB, FEMIP, EPTATF un ĀKK.
Kas var pieteikties: ES dalībvalstu un kandidātvalstu (pašlaik Turcija, Serbija un Melnkalne) valstspiederīgie, ar vismaz gadu ilgu darba pieredzi.
Ilgums: 1–5 mēneši (6 mēneši pēc augstskolu pieprasījuma)
Apmaksa: ir.
Sākuma datumi: 1. februāris/ 1. marts, 1. septembris/ 1. oktobris.
Sīkāka informācija: https://www.eib.org/en/about/jobs/work-with-us/internships/index.htm
<i>FEMIP</i> (Eiropas un Vidusjūras reģiona valstu Ieguldījumu un partnerības instruments)
Kas var pieteikties? Alžīrija, Ēģipte, Palestīna*, Izraēla, Jordānija, Libāna, Maroka un Tunisija.
Ilgums: 6 mēneši (līdz 1 gadam).
Apmaksa: ir.
Sākuma datumi: 1. septembris / 1. oktobris
*Šis nosaukums nav uzskatāms par Palestīnas valsts atzīšanu, un tas neskar dalībvalstu individuālo nostāju šajā jautājumā.
Sīkāka informācija: https://www.eib.org/en/about/jobs/work-with-us/internships/femip.htm
<i>ETPATF</i> (Austrumu partnerības Tehniskās palīdzības ieguldījumu fonds)
Kas var pieteikties? Iespēja stažēties ir šādu valstu pilsoņiem: Azerbaidžāna — atkarībā no ietvarlīguma parakstīšanas, Armēnija, Gruzija, Moldova un Ukraina.
Ilgums: 6 mēneši (līdz 1 gadam).
Apmaksa: ir.
Sākuma datumi: 1. septembris / 1. oktobris.
Sīkāka informācija: https://www.eib.org/en/about/jobs/work-with-us/internships/eptatf.htm
ĀKK (Āfrikas, Karību jūras un Klusā okeāna valstis)
Kas var pieteikties? Angola — Antigva un Barbuda — Beliza — Kaboverde — Komoru Salas — Bahamu Salas — Barbadosa — Benina — Botsvāna — Burkinafaso —Burundi — Kamerūna — Centrālāfrikas Republika — Čada — Kongo Demokrātiskā Republika — Kongo — Kuka Salas — Kotdivuāra — Džibutija — Dominika — Dominikānas Republika — Eritreja — Etiopija — Fidži —Gabona — Gambija — Gana — Grenāda — Gvineja — Gvineja-Bisava — Gajāna — Haiti Jamaika — Kenija — Kiribati — Lesoto — Libērija —Madagaskara — Malāvija — Mali — Māršala Salas — Mauritānija — Maurīcija — Mikronēzija —Mozambika — Namībija — Nauru — Nigēra — Nigērija — Niue — Palau — Papua-Jaungvineja — Ruanda — Sentkitsa un Nevisa — Sentlūsija — Sentvinsenta un Grenadīnas — Zālamana Salas Samoa —Santome un Prinsipi — Senegāla — Seišelas — Sjerraleone — Somālija — Surinama — Svazilenda Tanzānija — Austrumtimora —Togo — Tonga — Trinidāda un Tobāgo — Tuvalu — Uganda — Vanuatu — Zambija — Zimbabve
Ilgums: 6 mēneši (līdz 1 gadam).
Apmaksa: ir.
Sākuma datumi: 1. septembris / 1. oktobris.
Sīkāka informācija: https://www.eib.org/en/about/jobs/work-with-us/internships/acp.htm
Stažēšanās
Eiropas Ombuds piedāvā stažēšanās iespējas augstskolu absolventiem, kuriem ir patiesa interese par Eiropas Savienības publisko pārvaldi un jo īpaši to, kā ES pārvalde ietekmē iedzīvotājus.
Diplomu nesen saņēmušajiem augstskolu absolventiem prakse sniedz iespēju gūt darba pieredzi Eiropas Ombuda birojā un šajā darbā izmantot studiju laikā apgūtās zināšanas un prasmes. Stažieru uzdevumi, ko nosaka atkarībā no konkrētās prakses programmas, ietver palīdzību sūdzību izskatīšanā, plašsaziņas līdzekļu un komunikācijas jomā, darbu IT projektos vai ar Eiropas Ombuda darbu saistītā izpētē. Stažieri strādā Eiropas Ombuda ierēdņa vai darbinieka (parasti nodaļas vadītāja vai līdzvērtīga līmeņa darbinieka) tiešā pārraudzībā.
Kas var pieteikties: ES dalībvalsts vai kandidātvalsts pilsoņi, kuriem ir vismaz triju gadu studijās iegūts grāds vai diploms kādā no specialitātēm, kas norādītas paziņojumā par stažēšanos.
Ilgums: ne vairāk kā 1 gads (atkarībā no veikuma).
Apmaksa: ir. Briselē aptuveni 1300 eiro mēnesī un Strasbūrā aptuveni 1600 eiro mēnesī.
Sākuma datumi: 1. janvāris un 1. septembris.
Sīkāka informācija: https://www.ombudsman.europa.eu/en/office/careers
Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītājs
Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītājs (EDAU) diplomu nesen saņēmušiem augstskolu absolventiem piedāvā iespēju studiju laikā iegūtās zināšanas pielietot praksē, īpaši konkrētajās kompetences jomās. Stažēšanās laikā stažieri var gūt praktisku pieredzi EDAU ikdienas darbā, kā arī vispārīgi datu aizsardzības jomā.
Kas var pieteikties: ES dalībvalstu vai kandidātvalstu pilsoņi, kuri ir pabeiguši augstskolas studiju pirmo ciklu (trīs gadus ilgas universitātes studijas) un ieguvuši grādu vai tam līdzvērtīgu izglītību.
Ilgums: 5 mēneši.
Apmaksa: Ir, aptuveni 950 eiro mēnesī.
Sākuma datums: 1. marts un 1. oktobris.
Sīkāka informācija: https://edps.europa.eu/about-edps/recruitment_en#traineeship
FRONTEX
Frontex mudina pieteikties ļoti motivētas personas ar dažādu izglītību un darba pieredzi, kuras atbilstoši savām prasmēm un interesēm vēlas sekmēt aģentūras darbu. Frontex stažēšanās programma piedāvā stažieriem iegūt praktisku profesionālo pieredzi, ko sniedz sadarbība ES ārējo robežu jomā, padziļināt zināšanas par Eiropas Savienību, tās iestādēm un darbībām un likt lietā zināšanas, kas iegūtas studiju laikā vai profesionālajā dzīvē.
Kas var pieteikties: ES dalībvalstu vai Šengenas asociēto valstu pilsoņi, kas ir pabeiguši augstskolas studiju pirmo ciklu (universitātes vai līdzvērtīga izglītība vai studijas tiesībaizsardzības jomā) un saņēmuši augstskolas vai līdzvērtīgu diplomu (vismaz trīs gadus ilgas augstākās izglītības diploms) jomā, kas ir saistīta ar Frontex uzdevumiem.
Ilgums: 3–12 mēneši
Apmaksa: jā. Apmēram 720 eiro mēnesī.
Sākuma datums: mainīgs
Sīkāka informācija: https://frontex.europa.eu/about-frontex/careers/traineeships/
Eiropas Aviācijas drošības aģentūra (EASA)
Gan diplomu nesen saņēmušajiem augstskolu absolventiem, gan augstskolu studentiem aģentūra piedāvā prakses iespējas visās savas darbības jomās. Praktikanti var gūt izpratni par aģentūru un tās lomu Eiropas Savienībā.
Kas var pieteikties: EASA dalībvalstu vai tādu valstu pilsoņi, kurām EASA Valdē ir novērotāja statuss, turklāt studiju virzienam jāatbilst aģentūras darbības jomai.
Ilgums: 12 mēneši.
Apmaksa: Ir.
Sākuma datums: Tiklīdz parādās vakance.
Sīkāka informācija: https://www.easa.europa.eu/the-agency/careers-working-for-us/traineeships-and-st...
Eiropas Profesionālās izglītības attīstības centrs (CEDEFOP)
Cedefop prakses programmas mērķis ir piedāvāt augstskolu beidzējiem un doktorantūras studentiem unikālu un tiešu pieredzi, ko sniedz darbs Eiropas Profesionālās izglītības attīstības centrā, un iespēju iepazīties ar ES iestāžu darbību kopumā. Ar šo programmu arī ir iecerēts veidot izpratni par ES integrācijas procesa un politikas mērķiem.
Kas var pieteikties: ES dalībvalstu un kandidātvalstu pilsoņi, kas ir pabeiguši pirmo augstskolas studiju ciklu (universitātes izglītība) un saņēmuši augstskolas izglītības vai līdzvērtīgu diplomu.
Ilgums: 9 mēneši
Apmaksa: jā. 919,4 eiro mēnesī stažieriem no ārvalstīm un Grieķijā dzīvojošiem stažieriem, kuriem stažēšanās laikā ir jāpārceļas uz Salonikiem, un 689,5 eiro mēnesī stažieriem, kuri jau dzīvo Salonikos.
Sākuma datums: 1. oktobris
Sīkāka informācija: http://www.cedefop.europa.eu/en/about-cedefop/recruitment/traineeships
Eiropas Ķimikāliju aģentūra (ECHA)
Gadā tiek piedāvāts līdz pat 20 stažēšanās iespēju tādās zinātnes nozarēs kā ķīmija, toksikoloģija, bioloģija, vides zinātne un tehnoloģijas, kā arī administratīvā darba jomās, piemēram, jurisprudence, komunikācija, finanses, cilvēkresursi, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas.
Kas var pieteikties: Augstskolu absolventi, kas ir Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi vai Eiropas Ekonomiskās zonas valstu (Norvēģija, Islande, Lihtenšteina) pilsoņi.
Ilgums: 3-6 mēneši.
Apmaksa: Ir, aptuveni 1300 eiro mēnesī.
Sākuma datums: Marts un septembris.
Sīkāka informācija: https://echa.europa.eu/about-us/jobs/traineeships
Prakse
EFSA piedāvā apmaksātas prakses iespējas talantīgiem un augsti kvalificētiem jaunajiem speciālistiem, kuri sāk savu karjeru savā izvēlētā jomā.
Kas var pieteikties: augstskolu absolventi, kas pārvalda angļu valodu B2 līmenī un ir ES vai trešās valsts pilsoņi.
Ilgums: 12 mēneši
Apmaksa: ir, stipendija 1150 eiro mēnesī.
Sākuma datums: novembris / februāris (iespējamas izmaiņas, lasiet uzaicinājumu iesniegt pieteikumus).
Sīkāka informācija: http://www.efsa.europa.eu/en/careers/youngprofessionals
Eiropas Dzīves un darba apstākļu uzlabošanas fonds (Eurofound)
Eurofound piedāvāto prakses iespēju mērķis ir sniegt augstskolu absolventiem unikālu un tiešu pieredzi saistībā ar Eurofound darbu plašākā Eiropas un institucionālajā kontekstā. Viņi iegūst pieredzi un uzzina vairāk par Eurofound ikdienas darbu.
Kas var pieteikties? Personas, kas nāk no ES dalībvalstīm vai kandidātvalstīm un ir pabeigušas augstskolas studiju pirmo ciklu un saņēmušas augstskolas vai līdzvērtīgu diplomu.
Ilgums: 6 mēneši (ir iespējams pagarinājums līdz 6 papildu mēnešiem)
Apmaksa: jā. Aptuveni 1410 eiro.
Sākuma datumi: mainīgi
Sīkāka informācija: https://www.eurofound.europa.eu/about-eurofound/vacancies/information-on-trainee...
Prakse
Prakses mērķis pamatā ir sniegt apmācību darba vietā institūta darbības galvenajās jomās, paplašināt un likt lietā studiju laikā vai darbā iegūtās zināšanas, sniegt konkrētu darba pieredzi, kas gūta ES aģentūrās un iestādēs, un ļaut stažieriem iegūt darba pieredzi kādā ES aģentūrā.
Kas var pieteikties: augstskolu beidzēji, kas nāk no kādas ES dalībvalsts, EBTA valsts vai valsts, kura ir atbilstīga saskaņā ar Pirmspievienošanās palīdzības instrumentu.
Ilgums: līdz 6 mēnešiem
Apmaksa: jā. Aptuveni 750 eiro mēnesī.
Sākuma datums: tiklīdz parādās vakance
Sīkāka informācija: http://eige.europa.eu/about-eige/recruitment
ITER un kodolsintēzes enerģētikas attīstības vajadzībām izveidotais Eiropas kopuzņēmums (F4E)
Kopuzņēmuma “Fusion for Energy” (F4E) prakses programmas mērķis ir veicināt informētību, zināšanas un izpratni par F4E nozīmi ITER projektos un saistībā ar norisēm Eiropā, kā arī augstskolu absolventiem nodrošināt apmācību (kodolrūpniecības, fizikas, vadības un komunikācijas jomā).
Kas var pieteikties: ES dalībvalstu vai Šveices pilsoņi, kuriem ir vismaz triju gadu studijās iegūts augstākās izglītības (vismaz bakalaura) grāds un ļoti labas angļu valodas zināšanas.
Ilgums: 4–9 mēneši.
Apmaksa: Ir, aptuveni 1100 eiro mēnesī un atlīdzināti ceļa izdevumi.
Sākuma datums: oktobrī
Sīkāka informācija: https://fusionforenergy.europa.eu/traineeships/
Prakse
Stažēšanās programmas mērķis ir sniegt stažieriem darba pieredzi jomā, kas ir saistīta ar jūras drošības tiesisko regulējumu, jūras piesārņojuma novēršanas pasākumiem un dalībvalstu sadarbību jūras drošības jautājumā. Apmācība darba vietā ļauj stažieriem iegūt praktisku pieredzi, pildot darba pienākumus un liekot lietā zināšanas, kas iegūtas studējot vai strādājot jūras drošības, komunikācijas vai administrēšanas jomās.
Kas var pieteikties? Pilsoņi, kuri ir no ES dalībvalstīm, Islandes, Norvēģijas un pirmspievienošanās stratēģijas aptvertajām kandidātvalstīm un kuriem ir labas angļu valodas zināšanas. Kandidātiem ir jābūt beigušiem pirmo augstskolas studiju ciklu (universitātes izglītība) un ieguvušiem vismaz bakalaura grādu.
Ilgums: 3–6 mēneši
Apmaksa: jā. Apmaksa tiek noteikta katrā gadījumā atsevišķi.
Sākuma datums: 1. marts un 1. septembris
Sīkāka informācija: http://emsa.europa.eu/work/jobs/vacancies.html
Eiropas Zāļu aģentūra (EMA)
Eiropas Zāļu aģentūra (EMA) piedāvā stažēšanās programmu, kurā var piedalīties augstskolu absolventi. Programma, kurā stažieri var iziet vērtīgu profesionālo apmācību, sniedz ieskatu par EMA un tās lomu Eiropas Savienībā, kā arī par Eiropas zāļu regulējuma tīklu.
Kas var pieteikties: ES un EEZ dalībvalstu pilsoņi, kuri nesen saņēmuši augstskolas diplomu vai ieguvuši zinātnisko grādu vai kuri ir augstskolu studenti “Erasmus+” vai līdzīgā programmā.
Ilgums: 10 mēneši.
Apmaksa: ir, 25 % no AD5 kategorijas 1. pakāpes atalgojuma, kam piemērots Nīderlandei noteiktais korekcijas koeficients.
Sākuma datums: oktobris.
Sīkāka informācija: https://careers.ema.europa.eu/content/Traineeship/?locale=en_GB
Eiropas Narkotiku un narkomānijas uzraudzības centrs (EMCDDA)
EMCDDA prakses mērķis ir sniegt praktiskas zināšanas par šīs Eiropas aģentūras darbu.
Kas var pieteikties: Augstskolu absolventi, kuri ir ES dalībvalstu, Norvēģijas vai Turcijas pilsoņi.
Ilgums: 3-8 mēneši.
Apmaksa: Atkarībā no budžeta iespējām.
Sākuma datums: Tiklīdz parādās vakance.
Sīkāka informācija: http://www.emcdda.europa.eu/about/jobs
Eiropas Savienības Kiberdrošības aģentūra (<i>ENISA</i>)
Pateicoties ENISA praktikantu programmai, ikdienas darbu aģentūrā bagātina entuziasma pilnie universitāšu beidzēji ar savu svaigo skatījumu un mūsdienīgajām akadēmiskajām zināšanām.
Kas var pieteikties: ES dalībvalstu, Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas valstspiederīgie, kas beiguši augstākās izglītības studiju pirmo posmu un ieguvuši pabeigtas augstākās izglītības grādu vai līdzvērtīgu kvalifikāciju.
Ilgums: 3–12 mēneši
Apmaksa: Jā. Aptuveni 1000 eiro mēnesī.
Sākuma datums: tiklīdz parādās vakance.
Sīkāka informācija: https://www.enisa.europa.eu/recruitment/working-for-enisa/traineeship
Eiropas Savienības Dzelzceļu aģentūra (ERA)
Eiropas Savienības Dzelzceļu aģentūrai (ERA) ir nozīmīga loma vienotās Eiropas dzelzceļa telpas izveidē, tāpēc aicinām jūs palīdzēt mums sasniegt mūsu vērienīgos mērķus. Jums būs iespēja atbilstoši savam studiju virzienam iesaistīties konkrētos projektos, kurus atbalstošā un simulējošā vidē īstenosiet kopā ar labākajiem speciālistiem.
Kas var pieteikties: Augstskolu absolventi (vismaz trīs gadu ilgas studijas), kuriem ir ļoti labas angļu valodas un otrās valodas (ES pilsoņiem tai jābūt kādai no ES oficiālajām valodām) zināšanas.
Ilgums: 3-5 mēneši.
Apmaksa: Ir, aptuveni 1200 eiro mēnesī.
Sākuma datums: 1. marts un 1. oktobris.
Sīkāka informācija: http://www.era.europa.eu/The-Agency/Jobs/Pages/Traineeship.aspx
Prakse
Piedāvāto prakses iespēju mērķis ir sniegt dalībniekiem profesionālu administrēšanas un sadarbības pieredzi izglītības un apmācības jomā, sniegt viņiem informāciju par ETF mērķiem un darbību un dot viņiem iespēju apgūto likt lietā.
Kas var pieteikties? ES dalībvalstu un ETF partnervalstu iedzīvotāji.
Ilgums: 3–6 mēneši
Apmaksa: jā
Sākuma datumi: mainīgi
Sīkāka informācija: https://www.etf.europa.eu/en/about/recruitment
Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūra (FRA)
Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūras piedāvāto prakses iespēju mērķis ir ļaut dalībniekiem palīdzēt aģentūrai izpildīt tās uzdevumu, proti, panākt, ka pamattiesības ir visu ES iedzīvotāju realitāte.
Kas var pieteikties? Augstskolu absolventi, kas ir pabeiguši vismaz pirmo augstākās izglītības ciklu un līdz pieteikumu iesniegšanas termiņam saņēmuši augstskolas vai līdzvērtīgu diplomu. Praktikantus atlasa no personām, kas nāk no ES dalībvalstīm, kandidātvalstīm (Albānija, Bijusī Dienvidslāvijas Maķedonijas Republika, Melnkalne, Serbija un Turcija) un potenciālajām kandidātvalstīm (Bosnija un Hercegovina un Kosova).
Ilgums: 9 mēneši
Apmaksa: jā
Sākuma datumi: 1. oktobris
Sīkāka informācija: http://fra.europa.eu/en/about-fra/recruitment/traineeship
(Europols) Eiropas Savienības tiesībaizsardzības aģentūra
Eiropols sniedz vērtīgas mācību iespējas absolventiem un speciālistiem. Prakse šajā aģentūrā ļauj gūt priekšstatu par darbu, ko veic Eiropolā, un iekļauties daudzkultūru kolektīvā. Ik gadu Eiropols piedāvā vairākas stažēšanās iespējas, kas ļauj stažieriem labāk iepazīt aģentūras darbību un likt lietā zināšanas un prasmes, sekmējot Eiropola misijas izpildi.
Kas var pieteikties? Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi, kuri ir pabeiguši pilnu augstskolas studiju ciklu vai turpina studijas augstskolā, vai ir izgājuši tādu profesionālo apmācību, kas ir saistīta ar Eiropola uzdevumiem, un kuriem ir vismaz divu Eiropas Savienības valodu (no kurām vienai jābūt angļu valodai) ļoti labas zināšanas.
Ilgums: 3–6 mēneši
Apmaksa: jā. Aptuveni 790 eiro mēnesī.
Sākuma datums: tiklīdz parādās vakance
Sīkāka informācija: https://www.europol.europa.eu/careers-procurement/internships
Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs — profesionālā stažēšanās programma (Pan-European Seal Programme)
Šī programma sniedz unikālu iespēju jaunajiem augstskolu absolventiem iepazīties ar Eiropas Savienības darbu kopumā un jo īpaši Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja darbu. Tā dod arī iespēju likt lietā zināšanas, kas studiju laikā gūtas viņu konkrētajās kompetences jomās. Līdz ar to tā tiem palīdz saprast ar Eiropas Savienības tirdzniecības zīmēm saistītos mērķus un procedūras un Kopienas dizainparaugu sistēmu, kā arī jautājumus, kas saistīti ar intelektuālo īpašumu un tā ievērošanas kontroli.
Kas var pieteikties: ES dalībvalstu un ārpussavienības valstu pilsoņi, kuri ir pabeiguši vismaz pirmo augstskolas studiju ciklu, ko apliecina oficiāls augstskolas dokuments, un kuri labi pārvalda vienu no piecām Biroja darba valodām (angļu, franču, vācu, itāļu vai spāņu valodu).
Ilgums: 12 mēneši
Apmaksa: jā
Sākuma datumi: mainīgi
Sīkāka informācija: https://euipo.europa.eu/ohimportal/en/traineeships
Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs — jaunie speciālisti
Šīs prakses programmas mērķis ir sniegt jaunajiem speciālistiem iespēju iepazīties ar Eiropas Savienības darbu kopumā un jo īpaši ar Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja darbībām. Tā viņiem ļauj arī likt lietā zināšanas, kas iegūtas studiju laikā, un sākotnējo profesionālo pieredzi, īpaši viņu specifiskajās kompetences jomās.
Kas var pieteikties: ES dalībvalstu un ārpussavienības valstu pilsoņi, kuri ir pabeiguši vismaz pirmo augstskolas studiju ciklu, ko apliecina oficiāls augstskolas dokuments, un kuri labi pārvalda vienu no piecām Biroja darba valodām (angļu, franču, vācu, itāļu vai spāņu valodu).
Ilgums: 12 mēneši un 2 nedēļas.
Apmaksa: jā
Sākuma datumi: laikā no 1. septembra līdz 15. oktobrim.
Sīkāka informācija: https://euipo.europa.eu/ohimportal/en/traineeships
Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs — rūpnieciskā īpašuma biroju jaunākie darbinieki
EUIPO piedāvā atalgotas prakses vietas jaunākajiem darbiniekiem no valstu un starptautiskām rūpnieciskā īpašuma iestādēm. Šīs prakses iespējas piedāvā tehnisku apmācību konkrētās rūpnieciskā īpašuma administrēšanas jomās, jo īpaši attiecībā uz preču zīmēm un dizainparaugiem. Tās dod praktikantiem iespēju vairāk uzzināt par EUIPO e-reģistrācijas pakalpojumiem, novērot vadības metodes un stratēģijas un iegūt zināšanas par EUIPO datubāzēm un tehniskiem jautājumiem. Praktikanti strādā arī citās jomās, tādās kā cilvēkresursi, saziņa vai informācijas tehnoloģijas.
Kas var pieteikties: ES dalībvalstu un ārpussavienības valstu pilsoņi, kuri ir pabeiguši vismaz pirmo augstskolas studiju ciklu, ko apliecina oficiāls augstskolas dokuments, un kuri labi pārvalda vienu no piecām Biroja darba valodām (angļu, franču, vācu, itāļu vai spāņu valodu).
Ilgums: 5 mēneši
Apmaksa: jā
Sākuma datumi: mainīgi
Sīkāka informācija: https://euipo.europa.eu/ohimportal/en/traineeships
Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs (<i>EUIPO</i>) — Neapmaksāta stažēšanās
Šī stažēšanās programma ir domāta personām, kuras ir ieguvušas augstāko izglītību un studiju laikā vai kādā citā kontekstā jau ir guvušas sākotnējo pieredzi Biroja darbības jomā.
Kas var pieteikties: ES dalībvalstu un ārpussavienības valstu pilsoņi, kuri ir pabeiguši vismaz pirmo augstskolas studiju ciklu, ko apliecina oficiāls augstskolas dokuments, un kuri labi pārvalda vienu no Biroja piecām darba valodām (angļu, franču, vācu, itāļu vai spāņu valodu).
Ilgums: 2–6 mēneši
Apmaksa: nē
Sākuma datums: mainīgs
Sīkāka informācija: https://euipo.europa.eu/ohimportal/en/traineeships
Eiropas Savienības Satelītcentrs (SatCen)
Eiropas Savienības Satelītcentrs (SatCen) dod iespēju stažieriem iegūt darba pieredzi un zināšanas par centra ikdienas darbu. Stažēšanās laikā tiek uzticēta dažādu uzdevumu izpilde, kur lieti noder augstskolu absolventu studiju laikā gūtās zināšanas.
Kas var pieteikties: ES dalībvalstu vai to trešo valstu pilsoņi, kas parakstījušas pielikumu “Noteikumi par trešo valstu asociēšanu SatCen darbībā”.
Ilgums: 2–6 mēneši (var pagarināt līdz 12 mēnešiem).
Apmaksa: Ir, aptuveni 1000 eiro mēnesī.
Sākuma datums: Tiklīdz parādās vakance.
Sīkāka informācija: https://www.satcen.europa.eu/recruitment/traineeship_programmes
Kopīgais pētniecības centrs
Kopīgais pētniecības centrs stažieriem piedāvā stimulējošu, daudzkultūru un daudzdisciplināru pētniecības vidi. Ir divi prakses veidi:
1) prakse saistībā ar augstskolas studiju programmas diplomdarba izstrādi;
2) prakse pēc augstskolas (vai līdzvērtīgas mācību iestādes) absolvēšanas, ja pēc pēdējā grāda iegūšanas nav pagājuši vairāk ka 5 gadi.
Kas var pieteikties: ES dalībvalstu vai to kandidātvalstu pilsoņi, kas piedalās pievienošanās sarunās, kā arī citu tādu valstu pilsoņi, kas pamatprogrammā sniedz finanšu ieguldījumu.
Ilgums: 3–5 mēneši.
Apmaksa: Ir, atkarībā no darbā pieņemšanas vietas.
Sākuma datums: Tiklīdz parādās vakance.
Sīkāka informācija: https://ec.europa.eu/jrc/en/working-with-us/jobs/temporary-positions/jrc-trainee...
Eiropas Savienības Aģentūra tiesu iestāžu sadarbībai krimināllietās (EUROJUST)
Ik gadu Eurojust piedāvā stažēšanās iespējas, kas stažieriem ļauj labāk iepazīt organizācijas darbību un likt lietā zināšanas un prasmes, sekmējot Eurojust misijas izpildi.
Kas var pieteikties? Eiropas Savienības valstu un kandidātvalstu iedzīvotāji, kuri ir sasnieguši vai tūlīt sasniegs tādu izglītības līmeni, kas atbilst pabeigtai augstskolas studiju programmai vai tādai profesionālai apmācībai, kas ir saistīta ar Eurojust piedāvātas prakses uzdevumiem, vai arī kuriem ir attiecīga profesionālā pieredze, kas sniedz priekšrocības attiecībā uz šo praksi.
Ilgums: 3–6 mēneši
Apmaksa: nē
Sākuma datumi: mainīgi
Sīkāka informācija: http://www.eurojust.europa.eu/careers/Pages/Internships.aspx
(CdT) Eiropas Savienības iestāžu Tulkošanas centrs
Tulkošanas centrs piedāvā stažēšanās iespējas jo īpaši tiem augstskolu studentiem no ES dalībvalstīm un kandidātvalstīm, kuri vēlas gūt priekšstatu par centra darbības jomām un personīgu pieredzi daudzkultūru un daudzvalodu vidē un veidot kontaktus.
Kas var pieteikties: kandidāti, kuri beiguši vismaz četrus augstskolas studiju semestrus vai ieguvuši līdzvērtīgu izglītības līmeni kādā no jomām, kurās centrs ir ieinteresēts, un ir ar sākotnējo pieredzi kādā no šīm darbības jomām. Kandidātiem jābūt ļoti labām vienas Eiropas Savienības oficiālās valodas zināšanām un apmierinošām citas ES valodas zināšanām.
Ilgums: 3–6 mēneši
Apmaksa: jā. 25 % no AD 5 kategorijas (1. pakāpe) pagaidu darbinieku mēneša pamatalgas.
Sākuma datums: tiklīdz parādās vakance
Sīkāka informācija: https://cdt.europa.eu/en/traineeships
Stažēšanās
Stažēšanās mērķis Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūrā (EU-OSHA) ir palīdzēt praktikantiem izprast aģentūras mērķus un darbību, iegūt praktisku pieredzi un zināšanas par EU-OSHA ikdienas darbu un dot iespēju strādāt daudzveidīgā, multikulturālā un daudzvalodīgā vidē, piedaloties savstarpējas sapratnes, uzticēšanās un iecietības veidošanā.
Kas var pieteikties: augstskolas absolventi, kas ir kādas Eiropas Savienības dalībvalsts vai Islandes, Norvēģijas vai Lihtenšteinas (EEZ līguma pušu) pilsoņi. Kandidātiem labi jāpārvalda divas no Eiropas Savienības oficiālajām valodām.
Ilgums: 6 mēneši (ar iespēju pagarināt par sešiem mēnešiem).
Vai tiek maksāts: jā, aptuveni 1190 eiro mēnesī.
Sākuma datums: 1. septembris.
Sīkāka informācija: https://osha.europa.eu/en/about-eu-osha/careers/euoshatr2001-traineeships-202020...
Prakse
Kas var pieteikties: praktikantus atlasa no pilsoņiem, kas ir piederīgi kādai no Eiropas Savienības dalībvalstīm, Islandei, Lihtenšteinai, Norvēģijai un tām kandidātvalstīm, kuras ir pievienošanās procesā. Kandidātiem ir jābūt augstākās izglītības studiju programmas studentiem vai diplomu ieguvušiem augstskolas beidzējiem. Pieņemšanai prakses programmā netiek prasīts minimālais augstskolas izglītības līmenis.
Ilgums: 1 – 6 mēneši.
Apmaksa: ir. Aptuveni 1300 eiro mēnesī.
Sākuma datums: mainīgs.
Sīkāka informācija: https://eiopa.europa.eu/about-eiopa/careers
Stažēšanās
Prakses programma ir galvenokārt paredzēta jauniem augstskolu absolventiem, tomēr netiek atraidīti arī cilvēki, kas mūžizglītības gaitā ir nesen ieguvuši augstāko izglītību un sāk jaunu profesionālo karjeru.
Kas var pieteikties:
- Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi, kas ir vismaz 18 gadus veci;
- kandidātiem ir jābūt ieguvušiem tāda līmeņa izglītību, kas atbilst pabeigtai augstākajai izglītībai, ko apliecina diploms (izsniegts ES dalībvalstīs vai tāds, kuram dalībvalstu iestādes izsniegušas līdzvērtības sertifikātus), ja attiecīgo studiju parastais ilgums ir trīs gadi vai vairāk;
- kandidāti nedrīkst būt kādas Eiropas Savienības iestādes vai struktūras praktikanti vai jau kādreiz tajās izgājuši kādu praksi. Viņi arī nedrīkst būt jebkādās darba attiecībās ar kādu Eiropas Savienības iestādi vai struktūru.
Ilgums: 6 mēneši
Vai tiek maksāts: jā, 600 eiro mēnesī (stipendija) un 350 eiro (mājokļa pabalsts).
Sākuma datums: 1. septembris vai 1. marts.
Sīkāka informācija: https://www.acer.europa.eu/en/The_agency/Working_at_ACER/Pages/Currrent-vacancie...
Prakses iespējas (administratīvie profili)
Eiropas Banku iestāde (EBI) ir izsludinājusi uzaicinājumu izteikt ieinteresētību par dažādām prakses vietām. Šīs prakses programmas mērķis ir dot nesen augstāko izglītību ieguvušiem cilvēkiem unikālu iespēju pašiem gūt ieskatu EBI darbā, izpratni par vispārīgajiem Finanšu regulas un uzraudzības mērķiem un konkrētajiem EBI mērķiem.
Kas var pieteikties: nesen augstāko izglītību ieguvušas personas.
Ilgums: 6 mēneši ar iespēju pagarināt vēl par 6 mēnešiem (kopējais ilgums nedrīkst pārsniegt 12 mēnešus).
Vai tiek maksāts: saskaņā ar EBI lēmumu par praksi (pieejams EBI tīmekļvietnē).
Sākuma datumi: dažādi
Sīkāka informācija: https://eba.europa.eu/about-us/careers/traineeships
Prakses iespējas (tehniskie profili)
Eiropas Banku iestāde (EBI) izsludina uzaicinājumu izteikt ieinteresētību par dažādām prakses vietām (runa ir par tehniskiem profiliem) šādās struktūrvienībās:
- Ekonomikas analīzes un statistikas departaments;
- Prudenciālā regulējuma un uzraudzības politikas departaments un Politikas koordinācijas nodaļa;
- Banku tirgus, inovācijas un patērētāju departaments;
- juridiskā nodaļa.
Šo prakses programmu mērķis ir sniegt jaunajiem absolventiem vienreizēju iespēju pašiem piedalīties EBI ikdienas darbā un saprast finanšu jomas regulēšanas mērķus.
Kas var pieteikties: nesen augstāko izglītību ieguvušas personas.
Ilgums: 6 mēneši ar iespēju pagarināt vēl par 6 mēnešiem (kopējais ilgums nedrīkst pārsniegt 12 mēnešus).
Vai tiek maksāts: saskaņā ar EBI lēmumu par praksi (pieejams EBI tīmekļvietnē).
Sākuma datumi: dažādi
Sīkāka informācija: https://eba.europa.eu/about-us/careers/traineeships
Stažēšanās
Eiropas Globālās navigācijas satelītu sistēmas aģentūra (GSA) piedāvā apmaksātas prakses iespējas dažādos departamentos.
Kas var pieteikties:
- augstskolu absolventi, kas ir Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi,
- kandidātiem labi jāpārvalda divas no Eiropas Savienības oficiālajām valodām,
- pretendenti nedrīkst būt iepriekš izgājuši praksi šajā aģentūrā.
Līguma ilgums: 6 mēneši.
Termiņa pagarināšanas iespēja: jā.
Vai tiek maksāts: jā, 1000 eiro (mēnesī).
Sīkāka informācija: https://www.gsa.europa.eu/traineeship-listing