EPSO vēlas nodrošināt, ka ES civildienestā strādā dažādi talantīgi darbinieki un tādējādi ES civildienests atspoguļo ES pilsoņu daudzveidību, jo strādājam viņu visu labā. Šajā kontekstā EPSO 2021. gada februārī veica pilotaptauju par daudzveidību, lai labāk izprastu pašreizējā kandidātu kopuma dažādību un uzlabotu spējas nākotnē piesaistīt potenciālo kandidātu interesi.
Lasiet vēl par apsekojumu
Aptaujas rezultātus varat atrast te
ES iestādes – vieta, kur galvenais ir katra cilvēka talants!
Mūsu redzējums un uzdevums
Mēs, Eiropas Personāla atlases birojs (EPSO), esam vienlīdzības un daudzveidības piekritēji. Lai gādātu, ka ES iestādes piedāvā vienādas iespējas visiem un atspoguļo mūsdienu pasaules daudzveidīgumu, ievērojam turpinājumā izklāstītos principus un mērķus.
- EPSO visiem kandidātiem nodrošina vienādas iespējas, attieksmi un piekļuvi neatkarīgi no viņu dzimuma, rases, etniskās un sociālās izcelsmes, ģenētiskajām īpašībām, valodas, reliģijas vai pārliecības, politiskajiem vai jebkuriem citiem uzskatiem, piederības mazākumtautībai, īpašuma, izcelsmes, invaliditātes, vecuma vai dzimumorientācijas.
- EPSO savās atlases procedūrās ievēro iekļautības principu un visiem kandidātiem nodrošina vienādas iespējas pilnībā parādīt viņu prasmes. Tas tiek darīts, apzinot un novēršot traucējošus faktorus, iespējamus aizspriedumus un diskriminācijas risku.
- EPSO atbalsta vienādas iespējas un sadarbojas ar dažādām ieinteresēto personu grupām un speciālistu organizācijām, lai sasniegtu atšķirīgākus talantīgus cilvēkus.
- EPSO vēlas vairot talantīgo cilvēku dažādību un palīdzēt ES civildienestam atspoguļot ES pilsoņu daudzveidību, jo strādājam viņu visu labā.
- Kā mēs principus īstenojam reālajā dzīvē
-
Lūk, ko tieši mēs darām, lai panāktu, ka visiem vienādas iespējas un dažādība tiešām pastāv reālajā dzīvē:
- regulāri analizējot statistiku un novērojot rezultātus, gādājam, lai jūsu kārtoto testu jautājumi būtu neitrāli;
- mūsu atlases metožu pamatā ir standartizēti un objektīvi prasmju novērtējumi;
- dzīves un darba aprakstus (CV) pārbaudām anonimizētā formā un novērtējam tikai pēc objektīviem kritērijiem;
- ja jums ir invaliditāte vai īpašas vajadzības, piedāvājam saprātīgus risinājumus, kā tomēr kārtot pārbaudījumus;
- īstenojam Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām;
- regulāri pārbaudām atlases procedūru un testu atbilstību vienlīdzības un dažādošanas principiem. Apzinām traucēkļus un šķēršļus, kas varētu ietekmēt jūsu atlases procedūru, un veicam korekcijas;
- regulāri pārbaudām pieejamību, lai nepārtraukti uzlabotu mūsu saziņas, atlases procedūru un testu pieejamību. Nepieciešamības gadījumā sagatavojam pielāgotus formātus, lai varētu izmantot palīgtehnoloģijas un individuālu palīdzību; pieejamības prasības ņemam vērā arī atjauninot savas datorsistēmas;
- komisijas locekļus, kuri novērtē jūsu prasmes, apmācām, kā cilvēkus atlasīt un pieņemt darbā tā, lai procedūra būtu maksimāli brīva no aizspriedumiem, objektīva un profesionāla, un kā ievērot vienlīdzīgu iespēju un pret visiem vienādas attieksmes principus;
- mūsu mērķis ir nodrošināt, lai starp atlases komisijas locekļiem pastāvētu līdzsvars, jo tas samazina aizspriedumu un diskriminācijas risku. Veidojot atlases komisijas, cenšamies panākt, lai to locekļi būtu atšķirīgi, un cenšamies nodrošināt līdzsvaru starp dzimumiem, pilsonībām, valodām, personāla komitejām un administrāciju;
- mēs sistemātiski ievācam atsauksmes no kandidātiem, un tas mums ļauj nemitīgi uzlabot savu darbu;
- tiecamies darīt visu iespējamo arī komunikācijas ziņā, lai piesaistītu talantīgus ļaudis no visām ES dalībvalstīm. Šai nolūkā mērķtiecīgi uzrunājam piemērotu cilvēku grupas. Te viens no piemēriem ir ES iestāžu darbinieki, kas darbojas kā šādas karjeras "vēstnieki" un raksta blogus par ES personāla dzīvi un darbu, lai potenciālajiem kandidātiem dotu par to priekšstatu. Esam arī iesaistījuši augstskolu studentus, kas popularizē karjeru ES iestādēs un arī darbojas kā šādas karjeras "vēstnieki". Piedalāmies arī piemērotos karjeras pasākumos, izstādēs un veicam citas tamlīdzīgas aktivitātes.
- Lai nodrošinātu dzimumu vienlīdzību, EPSO veic dažādus pasākumus, piemēram, nepārtraukti īsteno rīcības plānu psihometriskās testēšanas jomā (lai nemitīgi uzlabotu testu pārvaldību). Arī atlases komisijas locekļi, kas novērtē kandidātu prasmes vērtēšanas centrā, ir apmācīti, kā nodrošināt visiem vienādas iespējas un pret visiem vienādu attieksmi intervijās un citos pārbaudījumos.
Galvenais mērķis ir visos atlases posmos līdz minimumam samazināt dzimuma nozīmi un gan sievietēm, gan vīriešiem piedāvāt vienādas iespējas parādīt viņu spējas.
Tāpēc EPSO ir veicis padziļinātu izpēti un pasākumus, lai nepieļautu diskrimināciju dzimuma dēļ un nodrošinātu abu dzimumu cilvēkiem vienādas iespējas parādīt prasmes un potenciālu.
- Invaliditāte vai īpašas vajadzības
-
Invaliditāte vai slimība nedrīkst būt šķērslis jūsu dalībai atlases procedūrā.
EPSO ir ieviesta starptautiskai paraugpraksei atbilstīga un saprātīga šādu problēmu risināšanas procedūra. Tādējādi mēs apzinām šķēršļus, kas rodas invaliditātes vai slimības dēļ, un dodam kandidātiem ar īpašām vajadzībām iespēju parādīt viņu spējas tā, lai viņi nav sliktākā situācijā kā jebkurš cits kandidāts.
Jums vajadzīgi īpaši atlases testu pielāgojumi?
Vēlaties uzzināt, kā lūgt īpašus atlases testu pielāgojumus? Izlasiet bukletu “Soli pa solim” un uzziniet, kā tos pieprasīt.
Ja jums ir grūtības šim dokumentam piekļūt ar palīgtehnoloģijām, skatiet lietotājiem ar īpašām vajadzībām sagatavoto versiju.
Izpētiet EPSO jaunos norādījumus par saprātīgiem pielāgojumiem un iepazīstieties ar sīkāku informāciju un dažiem padomiem, kā lūgt īpašus EPSO atlases testu pielāgojumus.
Varat arī noskatīties mūsu video par īpašiem pielāgojumiem (šīs lapas lejpusē).
Ja vajadzīga papildu informācija, sūtiet vēstuli uz šādu e-pasta adresi: epso-accessibility@ec.europa.eu
- Kādus īpašus pielāgojumus varu gaidīt?
-
Atkarībā no tā, kāda ir jūsu invaliditāte vai slimība un kādas grūtības tā var sagādāt pārbaudījumu kārtošanā, lūgsim jūs informēt par jums noderīgiem pielāgojumiem. EPSO uzskata, ka pats kandidāts ir vislabākais savas invaliditātes vai slimības eksperts.
Izskatot katru konkrēto gadījumu atsevišķi un ņemot vērā jūsu iesniegtos dokumentus un EPSO pieredzi attiecībā uz saprātīgiem atlases testu pielāgojumiem kandidātiem ar īpašām vajadzībām, jums piedāvās pielāgojumus katram to testu veidam, kuri jums jākārto. Tāpēc galīgie pielāgojumi, kas jums tiks nodrošināti, var atšķirties no jūsu prasītajiem.
Daži iespējamo pielāgojumu piemēri
- Fiziskās pieejamības nodrošināšana
- Papildu laiks testu kārtošanai
- Teksts ar lielākiem burtiem vai palielināšanas programma
- Izdrukas Braila rakstā vai Braila raksta klaviatūra
- Ekrānlasītāji
- Zīmju valodas tulkošana
- Īpaši pielāgots apgaismojums un galdi, kuru augstums ir regulējams
- Individuāla palīdzība un vēl daudz kas cits...
Vairāk uzzināt varat EPSO pārskatā par iespējamiem atlases testu pielāgojumiem.
Ņemiet vērā, ka palīgtehnoloģijas nav pieejamas visos atlases procesa posmos. EPSO pašlaik strādā pie tā, lai uzlabotu savas procedūras un pakalpojumus, un turpinās analizēt jūsu vajadzības, lai jums piedāvātu nepieciešamos pielāgojumus un ļautu jums kārtot pārbaudījumus vislabākajos iespējamos apstākļos.
UZMANĪBU! Pielāgojumi, ko varam piedāvāt, ir atkarīgi no konkrēto testu veikšanas testēšanas centros vai attālināti.
Esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti?
Izlasiet šo brošūru un EPSO politiku attiecībā uz kandidātēm, kas prasa saprātīgu(-s) personāla atlases procedūru pielāgojumu(-s) saistībā ar grūtniecību un dzemdībām.
Jums ir grūtības saistībā ar pieejamību?
Pieejamība ir jautājums, kas EPSO ir ļoti svarīgs, un mēs intensīvi strādājam, lai nepārtraukti uzlabotu mūsu saziņas pasākumu un atlases procedūru pieejamību. Mēs regulāri veicam pieejamības pārbaudes, lai noskaidrotu, cik pieejami esam un kā varam visiem interesentiem to uzlabot. Pieejamības prasības tiek ņemtas vērā arī atjauninot visas datorsistēmas. Tiem dokumentiem, kuri nav pilnībā pieejami invalīdiem, mēs sagatavojam pieejamus formātus, kas piemēroti palīgtehnoloģijām, un pašlaik mēs pārbaudām savu tīmekļa vietni, lai panāktu, ka tā atbilst Tīmekļa satura pieejamības pamatnostādņu (angliski Web Content Accessibility Guidelines jeb WCAG 2.0) AA līmenim.
Jums joprojām ir grūtības piekļūt dažām mūsu tīmekļa vietnes daļām un/vai dokumentiem? Vai arī gribat sniegt mums atsauksmes un palīdzēt uzlabot mūsu vietnes un atlases procedūru pieejamību? Noteikti sazinieties ar mums, un mēs jums pēc iespējas ātrāk atbildēsim!